Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PARA FILLIMIT TË STINORIT

Shorti i edicionit të ri

Shorti i edicionit të ri


9 September, 2019 @10:49

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) ka njoftuar sot, se të premten në lokalet e FBK-së do të bëhet hedhja e shortit për edicionin 2019-2020.

Nga ora 13:00, do të bëhet hedhja e shortit për Superligë, nga ora 13:30 për Ligën e Parë, derisa nga ora 14:00, shorti në Ligën e Femrave.

Edicioni i ri i Kosovës në basketboll do të fillojë me Superkupën e Kosovës, që zhvillohet në Rahovec, më 24 shtator, derisa java e parë e Superligës do të zhvillohet më 28/29 shtator.


KINA 2019

Spanja mposhtë bindshëm Serbinë

Kina 2019

Spanja mposhtë bindshëm Serbinë

08/09/19 @ 16:45

MEGASPORT

Bleonis Tanushi vazhdon me Megasportin

FBK Liga e Dytë

Bleonis Tanushi vazhdon me Megasportin

08/09/19 @ 15:19

PRISHTINA (F)

Jeta Zeka kalon te Prishtina

FBK Liga e Femrave

Jeta Zeka kalon te Prishtina

08/09/19 @ 14:53

KINA 2019

Australia pa befasi, Çekia me lehtësi

International/Kina 2019

Australia pa befasi, Çekia me lehtësi

07/09/19 @ 13:14

EKIPI I RI I SUPERLIGËS

Feronikeli zyrtarizon të huajin e dytë në ekip

FBK Superliga/International/Transfere

Feronikeli zyrtarizon të huajin e dytë në ekip

06/09/19 @ 21:04

DAY 7 @ FIBA WC CHINA 2019

Spanja e eliminon Italinë nga Botërori

International/Kina 2019

Spanja e eliminon Italinë nga Botërori

06/09/19 @ 16:33

KINA 2019

Polonia e pandalshme edhe në raundin e dytë

International/Kina 2019

Polonia e pandalshme edhe në raundin e dytë

06/09/19 @ 13:09

DAY 6 @ FIBA WC CHINA 2019

Australia fiton grupin duke e mposhtur Lituaninë

Kina 2019

Australia fiton grupin duke e mposhtur Lituaninë

05/09/19 @ 20:32

ENDE KA KOHË

Shtyhet afati kalimtar, sezoni nis në fund të muajit

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

Shtyhet afati kalimtar, sezoni nis në fund të muajit

05/09/19 @ 16:18

SUPERKUPA

Rahoveci vs. Prishtina, caktohet data e Superkupës

FBK Superliga

Rahoveci vs. Prishtina, caktohet data e Superkupës

05/09/19 @ 15:38

TRANSFER

Bashkimi kthen Andi Shehun në skuadër

FBK Superliga

Bashkimi kthen Andi Shehun në skuadër

25/07/21 @ 16:25

DREJTPËRDREJTË

Luksemburgu U20 - Kosova U20, direkt

FBK Superliga/Përfaqësuesja

Luksemburgu U20 - Kosova U20, direkt

24/07/21 @ 15:14

POZITAT PERFUNDIMTARE

Kosova përballet me Luksemburgun

FBK Superliga/Përfaqësuesja

Kosova përballet me Luksemburgun

23/07/21 @ 15:22

SUPERLIGA

Edmond Kryeziu afër rikthimit

FBK Superliga/Sportistë shqiptarë në botë

Edmond Kryeziu afër rikthimit

23/07/21 @ 13:15

PRISHTINË

Muhamedali Janjeva vazhdon me kryeqytetasit

FBK Superliga/Transfere

Muhamedali Janjeva vazhdon me kryeqytetasit

23/07/21 @ 12:17

AMERIKANI NË ITALI

Brandon Walters nga Peja në Serie A2

FBK Superliga/Transfere

Brandon Walters nga Peja në Serie A2

23/07/21 @ 11:12

FIBA EURO CHALLENGERS U-20

Kosova U20 mbyll grupin pa asnjë fitore dhe me 274 pikë të pranuara

FBK Superliga/Përfaqësuesja

Kosova U20 mbyll grupin pa asnjë fitore dhe me 274 pikë të pranuara

22/07/21 @ 20:00

PEJË

Peja zyrtarizon turkun Erdem Ilter

FBK Superliga/International/Transfere

Peja zyrtarizon turkun Erdem Ilter

22/07/21 @ 16:47

PRISHTINË

Prishtina zyrtarizon edhe një të huaj

FBK Superliga/International/Transfere

Prishtina zyrtarizon edhe një të huaj

22/07/21 @ 15:42

ZYRTARE

KB Bashkimi zyrtarizon trajnerin e mirënjohur

FBK Superliga

KB Bashkimi zyrtarizon trajnerin e mirënjohur

22/07/21 @ 15:14


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga