Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KOMPLETOHET SHORTI

Shorti i plotë i rrethit të parë të Ligës së Kampionëve

Foto: uefa.com

Shorti i plotë i rrethit të parë të Ligës së Kampionëve


14 June, 2022 @12:37

Pasi që Ballkani mësoi kundërshtarin e parë evropian në histori në një ndeshje zyrtare si dhe ekipet tjera shqiptare panë kundërshtarët, mëposhtë po ua sjellim shortin e plotë të fazës së parë kualifikuese për Ligë të Kampionëve 2022/23.

Ndeshjet e para luhen më 5/6 korrik, ndërsa ato të kthimit më 12/13 korrik.

Pyunik (ARM) vs CFR Cluj (ROU)
Maribor (SVN) vs Shakhtyor Soligorsk (BLR) *
Ludogorets Razgrad (BUL) vs Sutjeska Nikšić (MNE)
Diddeleng (LUX) vs Tirana (ALB)
Tobol (KAZ) vs Ferencváros (HUN)

Malmö (SWE) vs fituesi i raundit preliminar
Ballkani (KOS) vs Žalgiris (LIT)
HJK (FIN) vs RFS (LVA) *
Bodø/Glimt (NOR) vs KÍ (FRO)
The New Saints (WAL) vs Linfield (NIR)

Shamrock Rovers (IRL) vs Hibernians (MLT)
Lech Poznań (POL) vs Qarabağ (AZE)
Shkupi (MKD) vs Lincoln Red Imps (GIB)
Zrinjski (BIH) vs Sheriff (MDA)
Slovan Bratislava (SVK) vs Dinamo Batumi (GEO).


 
Të gjitha lajmet nga Champions League