Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

EUROLEAGUE

Shorti i TOP 16 në UEFA Europa League

Shorti i TOP 16 në UEFA Europa League


26 February, 2021 @12:59

Hidhet shorti në UEFA Europa League për fazën 1/8 e finales.

Ekipet që u kualifikuan në këtë fazë janë:

AC Milan (ITA)
Ajax (NED)
Arsenal (ENG)
Dinamo Zagreb (CRO)
Dynamo Kyiv (UKR)
Granada (ESP)
Manchester United (ENG)
Molde (NOR)
Olympiacos (GRE)
Rangers (SCO)
Roma (ITA)
Shakhtar Donetsk (UKR)
Slavia Praha (CZE)
Tottenham (ENG)
Villarreal (ESP)
Young Boys (SUI)

SHORTI I PLOTË:

1.Ajax - Young Boys
2.Dinamo Kiev - Villarreal
3.Roma - Shakhtar Donetsk
4.Olympiacos - Arsenal
5.Dinano Zagreb - Totenham
6.Manchester United - Milani
7.Slavia Praha - Rangers
8.Granada - Molde


 
Të gjitha lajmet nga Europa League