Të gjitha lajmet

SHQIP NË BOTË

Shpërthen Cikalleshi, vendos fitoren me dygolësh (Video)

Shpërthen Cikalleshi, vendos fitoren me dygolësh (Video)


20 February, 2021 @15:59

Sokol Cikalleshi ishte fatal sot në përballje me skuadrën e Jetmir Topallit, Yeni Malatyaspor.

Sulmuesi kuqezi ka shpërthyer duke shënuar dy gola brenda 4 minutave (80’, 84’) për ta përmbysur disavantazhin në rezultat dhe për t’ia siguruar fitoren skuadrës së tij, Konyaspor.

Me golat e Cikalleshit, Konyaspori fitoi ndeshjen me rezultat 2-3 si mysafir.

Për Konyasporin në këtë ndeshje u paraqitën edhe Erdon Daci dhe Zymer Bytyqi, të cilët u inkuadruan gjatë pjesës së dytë, derisa te skuadra e Yeni Malatyasporit, Jetmir Topalli e përcjelli ndeshjen nga banka rezerve.

Me këtë fitore Konyaspori tani ka pikë të njëjta me Yeni Malatyasporin dhe renditen që të dyja në mesin e tabelës në Superligën turke.

 


ASTRIT SELMANI

Selmani makinë e pandalshme, shënon në debutimin zyrtar

International/Sportistë shqiptarë në botë

Selmani makinë e pandalshme, shënon në debutimin zyrtar

20/02/21 @ 15:43

SUPERLIGA TURKE

Florent Hadërgjonaj dhe Loret Sadiku startojnë për Kasimpasa

International/Sportistë shqiptarë në botë

Florent Hadërgjonaj dhe Loret Sadiku startojnë për Kasimpasa

20/02/21 @ 10:39

SHQIP në BOTË

2 asistime nga shqiptarët Schaffhausen ngritet në pozitën e dytë

International

2 asistime nga shqiptarët Schaffhausen ngritet në pozitën e dytë

19/02/21 @ 22:21

SHQIP në BOTË

Muriçi pëson 11 gola për dy ndeshje

International

Muriçi pëson 11 gola për dy ndeshje

19/02/21 @ 21:57

SHQIP në BOTË

4 shqiptarë aktivizohen te ndeshja Schaffhausen - Thun

International

4 shqiptarë aktivizohen te ndeshja Schaffhausen - Thun

19/02/21 @ 20:05

SHQIP në BOTË

77 minuta për Ilir Mustafën

International/Sportistë shqiptarë në botë

77 minuta për Ilir Mustafën

19/02/21 @ 19:51

11-SHET

Lenjani e Demhasaj startues ndaj Wil

International

Lenjani e Demhasaj startues ndaj Wil

19/02/21 @ 19:28

11-SHET

Arijanet Muric startues kundër Utrecht

International

Arijanet Muric startues kundër Utrecht

19/02/21 @ 19:14

FC SHKUPI

Ish lojtari i Besiktas bëhet skaut te Shkupi

International

Ish lojtari i Besiktas bëhet skaut te Shkupi

18/02/21 @ 21:41

MEDIA TALKS

Fenerbahçe interesohet për lojtarin e Tiranës

International

Fenerbahçe interesohet për lojtarin e Tiranës

18/02/21 @ 18:24


Të gjitha lajmet nga International