Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TREPÇA '89

Shpëtim Idrizi gjobitet për shkak të deklaratave pas ndeshjes

Shpëtim Idrizi gjobitet për shkak të deklaratave pas ndeshjes


7 May, 2021 @23:27

Trajneri i Trepçës ‘89, Shpëtim Idrizi, është gjobitur nga ana e Komisionit Disiplinor për dekaratat e tij pas ndeshjes së javës së kaluar ndaj Besës që kishte përfunduar me rezultat 1-1.

Sipas vendimit të Komisionit Disiplinor nga mbledhja e së premtës, Idrizi është dënuar me gjobë prej 200 euro, për shkak të prononcimit për media, ku akuzoi gjyqtarët për epilogun përfundimtar të ndeshjes Trepça ‘89 - Besa, e javës së 32-të e Superligës.

Shiko prononcimin e Idrizit pas ndeshjes

Në prononcimin e tij, Idrizi pati thënë që gjyqtari kryesor i ndeshjes ka ndikuar direkt në rezultat duke mos dhënë dy penallti të pastra në favor të skuadrës së tij.ga gjyqtari i ndeshjes.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga