Të gjitha lajmet

ARANZHOHET MIQËSORJA

Shqipëria miqësore me Bosnjen në mars

Reprezentuesit e Bosnjës në stërivtje/ REUTERS/Arkiv

Shqipëria miqësore me Bosnjen në mars

21 February, 2017 @12:25

Kombëtarja shqiptare ka aranzhuar miqësoren e radhës për muajin mars. 4 ditë pas ndeshjes kualifikuese me Italinë drejt Rusia 2018, kuqezinjtë në "Elbasan Arena" do të presin Bosnjen e Hercegovinën. Ora e fillimit të ndeshjes do të konfirmohet në ditët në vijim.

DATA:

Shqipëria - Bosnja 28 mars 2017


PARA NDESHJES: BESA v LLAPI

Batatina: Shkojmë për fitore në Pejë

Tahir Batatina me Llapin po kalon stinor magjik/ Foto: M. Muçolli/ KF Llapi

21 February, 2017 @12:02

Trajneri i nënkampionit vjeshtor të Kosovoës, Tahir Batatina, ka bërë të ditur për web faqen e klubit të Llapit se…

DATAT E NDESHJEVE

Nis pranvera në Superligë

21 February, 2017 @10:13

Këtë fundjavë nis pjesa pranverore e Superligës dhe duelet e para që do të zhvillohen për xhiron XVIII janë: Të…

FA CUP - SUTTON vs ARSENAL

Perez dhe Walcott shpiejnë Arsenalin në ç‘finale

20 February, 2017 @23:33

Golat nga Lucas Perez dhe Theo Walcott, secili në një pjesë, kanë qenë të mjaftueshme për të çuar Arsenalin në…

EKSKLUZIVE

Prizreni Futsall përforcohet me Ademin

KF Prizreni.

20 February, 2017 @20:59

Skuadra nga Liga e Parë e Kosovës në futsall, Prizreni, ka bërë të ditur ekskluzivisht për Borozani.com se ka arritur…

PARTIZANI - TIRANA

Derbi i takon Partizanit

Foto: FK Partizani Albania

20 February, 2017 @19:54

Me fitoren e Partizanit u mbyll derbi i shumëpritur i Tiranës! 'Të Kuqtë' e kryeqytetit kaluan të parët në epërsi…

LAÇI vs KUKËSI

Kukësi ndalet në Laç, Skënderbeu gëzohet

Para ndeshjes: Laçi - Kukësi, sot/ Foto: panorama

20 February, 2017 @18:49

Nuk kishte gola përkundër rasteve dhe shtyllave në ndeshjen ndërmjet Laçit dhe Kukësit sot, në kuadër të xhiros së XXII…

BOROZANI TEAM OF THE WEEK

Skuadra e javës nga top ligat evropiane

20 February, 2017 @18:17

Skuadra e xhiros nga top ligat evropiane sipas Borozani.com duket kështu:

PRISHTINA

Lëndimi i Currit nuk është serioz

20 February, 2017 @18:13

Pasi u detyrua të largohej nga loja për shkak të lëndimit në takimin ndaj Vëllaznimit, duket se Debatik Curri ka…

DANIEL ALVES

Shpërthen ndaj drejtuesve të Barçës dhe mediave

20 February, 2017 @15:23

Futbollisti aktual i Juventusit, Dani Alves, ka shpërthyer në një bisedë me spanjollen ABC. Ai ka treguar se është ndier…

SPECIALE

Superliga futsall, me sektor të veçantë vetëm te Borozani.com

20 February, 2017 @14:40

Për herë të parë në Kosovë, Borozani.com ka vendosur Superligën e futsallit, si sektor i veçantë në webfaqe. Kështu, tash…

BILETAT

Shqipëria-Skocia, biletat në shitje

FOTO: FSHF

19 October, 2018 @17:29

Federata Shqiptare e Futbollit (FSH) ka bërë të ditur se ka nxjerrë në shutje biletat online për ndeshjen ndërmjet Shqipërisë…

ESTONIA U21 - SHQIPËRIA U21

Barazim në ndeshjen e fundit

16 October, 2018 @20:11

Me barazim i ka mbyllur kualifikimet për në Kampionatin Evropian Kombëtarja e Shqipërisë U21. Në ndeshjen e fundit të kualifikimeve,…

KOMBINIMI I LIGËS SË KOMBEVE

E konfirmon UEFA, fati i Shqipërisë në ndeshje me Skocinë

Foto: IFA

16 October, 2018 @18:20

Futbollistët e Shqipërisë janë "të rrezikuar" të luajnë në kategorinë më të dobët të Ligës së Kombeve nëse nuk arrijnë…

SHQIPËRIA U19

Shqipëria U19 e përfundon me humbje

16 October, 2018 @15:54

Pas dy humbjeve në dy ndeshjet e para, Shqipëria U19 u mposht edhe sot në takimin e luajtur ndaj Norvegjisë…

SHQIPËRIA U21

E fundit edhe për Shqipërinë U21

16 October, 2018 @12:28

Sikurse Shqipëria U19, ndeshje sot zhvillon edhe Shqipëria U21. U21-shat e Shqipërisë sot zhvillojnë ndeshjen e fundit kualifikuese drejt…

Të gjitha lajmet nga Kombëtarja