Të gjitha lajmet

FIFA RENDITJA - SHTATOR 2019

Shqipëria s’luan nga vendi, përkundër fitores ndaj Islandës

Foto: FSHF

Shqipëria s’luan nga vendi, përkundër fitores ndaj Islandës

19 September, 2019 @12:29

Kombëtarja shqiptare në futboll, edhe pas publikimit të listës së shtatorit të renditjes mujore të FIFAs, është në pozitën e 64-të, ku ka qenë edhe në muajin e kaluar.

Kuqezinjtë u mposhtën thellë nga Franca, 4-1, ndërsa mposhtën Islandën 4-2, për të vazhduar shpresën për kualifikim në EURO 2020. Por, fitorja e madhe e kuqezinjëve ndaj islandezëve, duke u llogaritur bashkë me humbjen e thellë nga Franca, nuk i ka bërë ata që të lëvizin në listën e shtatorit, duke qëndruar në pozitën 64.

Sa i përket rivalëve tjerë të Grupit H ku garon Shqipëria, përfaqësueset tjera janë të renditura kështu: Franca është ngritur në pozitën e dytë, Turqia është ngritur në pozitën e 36-të, Islanda ka rënë për pesë pozita, duke zënë tash vendin e 41-të, Andorra është në pozitën e 139-të, ndërsa Molldavia në të 172-tën.

fifa ranking, albania

FIFA RENDITJA - SHTATOR 2019

Kosova me lëvizje të vogël, rekord i ri në renditje

Arian Paçarizi/ TOPSPORTI

19 September, 2019 @12:15

Sot është publikuar renditja e re mujore e FIFAs për reprezentacione, që del një herë në muaj zakonisht. Pas…

NË DISIPLINORE

UEFA ‘dënon’ Francën për gabimet ndaj himnit shqiptar

Fotot: FSHF

14 September, 2019 @21:10

Sipas një raporti të shkruar nga L’Equipe, Federata e Futbollit të Francës (FFF) pritet të dënohet nga UEFA, për shkak…

RREGULLAT

Çka ndodh nëse Kosova e Çekia përfundojnë grupin me pikë të njëjta?!

TOPSPORTI/ A. Paçarizi

11 September, 2019 @15:54

Tashmë kur kanë mbetur edhe nga tre ndeshje të fazës grupore për Çekinë dhe Kosovën, që po luftojnë për vendin…

VIDEO

Prapaskenat e ndeshjes Anglia-Kosova

Foto: uefa.com

11 September, 2019 @14:27

Në videon e publikuar nga Federata e Futbollit të Anglisë, FA, janë paraqitur pamjet e prapaskenës së ndeshjes Anglia-Kosova, të…

DATA DHE NUMRA

Statistika pas ndeshjes Anglia-Kosova

Foto: uefa.com

11 September, 2019 @12:46

Përmbledhja e të gjitha statistikave interesante pas përballjes Anglia-Kosova, zhvilluar mbrëmë në Southampton. STATISTIKA: 1. Anglia ka shënuar 14…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020