Të gjitha lajmet

FIFA RENDITJA - SHTATOR 2019

Shqipëria s’luan nga vendi, përkundër fitores ndaj Islandës

Foto: FSHF

Shqipëria s’luan nga vendi, përkundër fitores ndaj Islandës


19 September, 2019 @12:29

Kombëtarja shqiptare në futboll, edhe pas publikimit të listës së shtatorit të renditjes mujore të FIFAs, është në pozitën e 64-të, ku ka qenë edhe në muajin e kaluar.

Kuqezinjtë u mposhtën thellë nga Franca, 4-1, ndërsa mposhtën Islandën 4-2, për të vazhduar shpresën për kualifikim në EURO 2020. Por, fitorja e madhe e kuqezinjëve ndaj islandezëve, duke u llogaritur bashkë me humbjen e thellë nga Franca, nuk i ka bërë ata që të lëvizin në listën e shtatorit, duke qëndruar në pozitën 64.

Sa i përket rivalëve tjerë të Grupit H ku garon Shqipëria, përfaqësueset tjera janë të renditura kështu: Franca është ngritur në pozitën e dytë, Turqia është ngritur në pozitën e 36-të, Islanda ka rënë për pesë pozita, duke zënë tash vendin e 41-të, Andorra është në pozitën e 139-të, ndërsa Molldavia në të 172-tën.

fifa ranking, albania


FIFA RENDITJA - SHTATOR 2019

Kosova me lëvizje të vogël, rekord i ri në renditje

Evropiani/Përfaqësuesja

Kosova me lëvizje të vogël, rekord i ri në renditje

19/09/19 @ 12:15

ZAGORAC

Portieri i Dinamos, show në rrjete sociale

Champions League

Portieri i Dinamos, show në rrjete sociale

19/09/19 @ 11:37

LLAPI 2-2 DRITA

Behar Maliqi ndal Dritën në Podujevë

FFK Superliga

Behar Maliqi ndal Dritën në Podujevë

18/09/19 @ 18:41

TREPÇA'89 0-1 PRISHTINA

Fitorja e parë për Sokolin vjen me Januzin

FFK Superliga

Fitorja e parë për Sokolin vjen me Januzin

18/09/19 @ 18:21

GJILANI 1-0 BALLKANI

Progni bën lider Gjilanin dhe i jep disfatën e parë Ballkanit

FFK Superliga

Progni bën lider Gjilanin dhe i jep disfatën e parë Ballkanit

18/09/19 @ 18:10

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Prishtina

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Prishtina

18/09/19 @ 15:30

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Ballkani

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Gjilani - Ballkani

18/09/19 @ 15:25

11-SHET

Formacionet zyrtare: Llapi - Drita

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Llapi - Drita

18/09/19 @ 15:20

PAS HUMBJES

Klopp: Napoli mund ta fitojë Championsin

Champions League

Klopp: Napoli mund ta fitojë Championsin

18/09/19 @ 12:12

ATLETICO - JUVENTUS

“Juventus është më shumë se vetëm Cristiano”

Champions League

“Juventus është më shumë se vetëm Cristiano”

17/09/19 @ 17:47

KB PRISHTINA

Prishtina emëron drejtorin e ri sportiv të klubit

FBK Superliga

Prishtina emëron drejtorin e ri sportiv të klubit

26/02/21 @ 11:23

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (21)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (21)

26/02/21 @ 11:15

THE DRAW

Nesër shorti, këta janë të kualifikuarit

Europa League

Nesër shorti, këta janë të kualifikuarit

25/02/21 @ 23:26

EUROPA LEAGUE

Ish-kampioni anglez befasohet në shtëpi dhe eliminohet nga EL

Europa League

Ish-kampioni anglez befasohet në shtëpi dhe eliminohet nga EL

25/02/21 @ 23:20

KOMENTI I MUNISHIT

Trajnerët nga Shqipëria kanë emra!

FFK Superliga

Trajnerët nga Shqipëria kanë emra!

25/02/21 @ 23:16

EUROPA LEAGUE

Roma kualifikohet pa problem

Europa League

Roma kualifikohet pa problem

25/02/21 @ 23:10

MANCHESTER UNITED 0-0 REAL SOCIEDAD

Sociedad s’shënon penalltinë, United tutje

Europa League/Premier League

Sociedad s’shënon penalltinë, United tutje

25/02/21 @ 22:59

MILAN 1-1 ZVEZDA

Milan pa fitore, e çojnë përpara golat

Europa League/Serie A

Milan pa fitore, e çojnë përpara golat

25/02/21 @ 22:56

EUROPA LEAGUE

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, kualifikohet në 1/8 e finales në EL

Europa League/Sportistë shqiptarë në botë

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, kualifikohet në 1/8 e finales në EL

25/02/21 @ 22:53

SHTYERJET E NDESHJEVE

KB Peja e cilëson situatën e trishtë, pas shtyerjes së ndeshjes

FBK Superliga

KB Peja e cilëson situatën e trishtë, pas shtyerjes së ndeshjes

25/02/21 @ 22:18


Të gjitha lajmet nga