Të gjitha lajmet

TREPÇA'89 0-1 PRISHTINA

Fitorja e parë për Sokolin vjen me Januzin

Foto: prishtinafc.com

Fitorja e parë për Sokolin vjen me Januzin

18 September, 2019 @18:21

Bylbyl Sokoli ka shënuar fitoren e parë me Prishtinën këtë stinor, duke e mposhtur Trepçën’89 si mysafir në Mitrovicë sot, 0-1.

Vendimtar në këtë derbi është treguar sulmuesi me përvojë, Ahmed Januzi, që ka shënuar në minutën e 60-të të ndeshjes për të përcaktuar fatin e ndeshjes.

TABELA AKTUALE

Kjo ka qenë fitorja e parë e Prishtinës këtë sezon, që tashmë pas Mirel Josës po drejtohet nga Sokoli, ndërsa humbja e dytë për 89-shin e Shpëtim Idrizit.

bylbyl sokoli

Në pjesë të parë ka pasur raste vendasit. Së pari ka qenë Ahmeti që ka tentuar, ndërsa më pas edhe Leart Emini, por portieri Visar Bekaj ka qenë në vend.

TABELA AKTUALE

Në pjesë të dytë përsëri 89shi tentoi me Gëzim Rusin, por pa sukses. Pas kësaj erdh goli i Januzit që ndërroi kahjen e lojës, ku u shterrën mundësitë derisa bardhekaltërit mysafir vraponin për të mbrojtur rezultatin, që çoi në fitoren e parë të tyre sezonale.

Në xhiron që vjen, Prishtina pret liderin e Superligës, Gjilanin, ndërsa Trepça’89 është mysafire e Dritës.

j

VUSHTRRIA - DRENICA

Ndahen pikët në “Ferki Aliu”

19 September, 2019 @17:59

Me barazim është mbyllur dueli i luajtur sot në “Ferki Aliu” të Vushtrrisë. Vushtrria dhe Drenica shënuan që të dyja…

DUKAGJINI - FERIZAJ

Edon Sadriu për fitoren e Ferizajit

19 September, 2019 @17:55

Me një gol të Edon Sadriut në minutën e 84’ të duelit, Ferizaji arriti të shënojë fitore tejet të vlefshme…

FERONIKELI - FLAMURTARI

Nikli s’gabon dhe ngjitet

19 September, 2019 @17:54

Pas humbjes nga Drita xhiron e kaluar, Nikli i është rikthyer fitoreve në takimin e luajtur ndaj Flamurtarit në shtëpi. …

11-SHET

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Ferizaj

19 September, 2019 @15:35

Janë caktuar formacionet zyrtare të Dukagjinit dhe të Ferizajit. DUKAGJINI: Neziri, Syla, Jashanica, Haliti, Lloga, Mamullaku, Dushi, Mustafa, Beqiri, Merlaku,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Flamurtari

19 September, 2019 @15:32

Janë caktuar formacionet zyrtare të Feronikelit dhe të Flamurtarit. FERONIKELI: Troshupa, Lladrovci, Prekazi, Thaqi, Islami,  Dabiqaj, Bojku, Hoti, Fazliu, Da…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga