Të gjitha lajmet

BESA 1-2 DARDANA

Armend Kastrati i sjell fitoren befasuese Dardanës në Pejë

Foto: KFDardana/fb

Armend Kastrati i sjell fitoren befasuese Dardanës në Pejë


15 September, 2019 @19:21

Skuadra e Besës së Pejës, që deri tash ishte e pamposhtur dhe lidere e Ligës së Parë, pa gol të pranuar, është befasuar në Shahin Haxhiislami sot.

Pejanët janë mposhtur nga Dardana që drejtohet ish futbollisti i Dritës, Erdin Hashani, 1-2, me anë të golave të shënuara nga Armend Kastrati, që ka tundur dy herë rrjetën e pejanëve sot, për t’ia sjellë kështu fitoren e dytë të stinorit ekipit nga Kamenica.

TABELA AKTUALE

Për më tepëër, Dardana është ngritur në pozitën e katërt të tabelës, duke qenë nën Besën vetëm falë gol-dallimit.

E me këtë humbje, të parën këtë stinor, Besa ka rënë nga pozita e parë në të tretën.


ULPIANA 2-0 LIRIA

Ulpiana me një lojtar më pak, ia jep Lirisë humbjen e parë

FFK Liga e parë

Ulpiana me një lojtar më pak, ia jep Lirisë humbjen e parë

15/09/19 @ 18:53

FLAMURTARI 2-0 DUKAGJINI

Golat e shpejtë në fillim të ndeshjes, për fitore

FFK Superliga

Golat e shpejtë në fillim të ndeshjes, për fitore

15/09/19 @ 18:31

FERIZAJI 0-1 VUSHTRRIA

Italiani debuton me fitore, Vushtrria ia bën sefte në Superligë

FFK Superliga

Italiani debuton me fitore, Vushtrria ia bën sefte në Superligë

15/09/19 @ 18:23

FLAMURTARI - DUKAGJINI

Flamurtari vs. Dukagjini, 11-shet startuese

FFK Superliga

Flamurtari vs. Dukagjini, 11-shet startuese

15/09/19 @ 15:20

FERIZAJ - VUSHTRRIA

Ferizaj vs. Vushtrria, 11-shet startuese

FFK Superliga

Ferizaj vs. Vushtrria, 11-shet startuese

15/09/19 @ 15:18

NË DISIPLINORE

UEFA ‘dënon’ Francën për gabimet ndaj himnit shqiptar

EURO 2020/Kombëtarja/International

UEFA ‘dënon’ Francën për gabimet ndaj himnit shqiptar

14/09/19 @ 21:10

NORWICH - MANCHESTER CITY

Norwich shembullor, mposht kampionin në “Carrow Road”

Premier League

Norwich shembullor, mposht kampionin në “Carrow Road”

14/09/19 @ 20:29

MALISHEVA - VITIA

Malisheva në krye të tabelës

FFK Liga e parë

Malisheva në krye të tabelës

14/09/19 @ 19:07

RAMIZ SADIKU - VËLLAZNIMI

Përsëri barazim!

FFK Liga e parë

Përsëri barazim!

14/09/19 @ 18:47

PREMIER LEAGUE

Favoritët s’gabojnë

Premier League

Favoritët s’gabojnë

14/09/19 @ 18:19

MIQËSORE

Drenica mposhtë Tomorin me ish lojtarin e tij

FFK Liga e parë

Drenica mposhtë Tomorin me ish lojtarin e tij

23/01/21 @ 16:48

GJAKOVË

Vëllaznimi shpallë Ambasadorët e nderit

FFK Liga e parë

Vëllaznimi shpallë Ambasadorët e nderit

22/01/21 @ 20:18

FAZA PËRGATITORE

Malisheva i bashkohet trendit, zhvendoset në Antalya për përgatitje

FFK Liga e parë

Malisheva i bashkohet trendit, zhvendoset në Antalya për përgatitje

22/01/21 @ 18:37

TRANSFER SHOW

“Import me shumicë” te Malisheva, nënshkruajnë 7 futbollistë menjëherë!

FFK Liga e parë/Transfere

“Import me shumicë” te Malisheva, nënshkruajnë 7 futbollistë menjëherë!

21/01/21 @ 22:55

VËLLAZNIMI

Vëllaznimi me përforcim nga Anglia

FFK Liga e parë

Vëllaznimi me përforcim nga Anglia

21/01/21 @ 19:27

MIQËSORE

A&N dhe KEK-u ndahen me barazim

FFK Liga e parë

A&N dhe KEK-u ndahen me barazim

21/01/21 @ 15:32

TRANSFER

Vëllaznimi zyrtarizon mesfushorin e ri

FFK Liga e parë/Transfere

Vëllaznimi zyrtarizon mesfushorin e ri

21/01/21 @ 12:19

KF VËLLAZNIMI

KF Vëllaznimi emëron kryesinë e re

FFK Liga e parë

KF Vëllaznimi emëron kryesinë e re

20/01/21 @ 19:26

FAZA PËRGATITORE

Kika nis përgatitjet me synim për Superligë

FFK Liga e parë

Kika nis përgatitjet me synim për Superligë

20/01/21 @ 17:39

MIQËSORE

Malisheva mposhtë bindshëm 2 Korrikun në miqësore

FFK Liga e parë

Malisheva mposhtë bindshëm 2 Korrikun në miqësore

20/01/21 @ 17:33


Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë