Të gjitha lajmet

BESA 1-2 DARDANA

Armend Kastrati i sjell fitoren befasuese Dardanës në Pejë

Foto: KFDardana/fb

Armend Kastrati i sjell fitoren befasuese Dardanës në Pejë

15 September, 2019 @19:21

Skuadra e Besës së Pejës, që deri tash ishte e pamposhtur dhe lidere e Ligës së Parë, pa gol të pranuar, është befasuar në Shahin Haxhiislami sot.

Pejanët janë mposhtur nga Dardana që drejtohet ish futbollisti i Dritës, Erdin Hashani, 1-2, me anë të golave të shënuara nga Armend Kastrati, që ka tundur dy herë rrjetën e pejanëve sot, për t’ia sjellë kështu fitoren e dytë të stinorit ekipit nga Kamenica.

TABELA AKTUALE

Për më tepëër, Dardana është ngritur në pozitën e katërt të tabelës, duke qenë nën Besën vetëm falë gol-dallimit.

E me këtë humbje, të parën këtë stinor, Besa ka rënë nga pozita e parë në të tretën.

MITROVICË

Trepça falenderon FFK-në për ndihmën

14 April, 2020 @11:48

Skuadra mitrovicase, Trepça, që garon në Ligë të Parë të Kosovës ka falenderuar publikisht FFK-në për pakon e ndihmës për…

TENTIM KEQPËRDORIMI

KF Ramiz Sadiku tenton të përfitojnë më shumë lojtarë e trajnerë nga FFK-ja, reagon ShMDFK-ja

12 April, 2020 @15:41

Me të inicuar FFK-ja ndihmën për të gjitha skuadrat e ligave të Kosovës, është evidentuar edhe parregullësia e parë. …

PAKOJA E FFK-së

Një pjesë e klubeve falenderon FFK-në për ndihmën

12 April, 2020 @9:34

Përkundër reagimeve të shpejta dhe agresive ndaj FFK-së në kohë të pandemisë të klubit të Llapit dhe atij

IN MEMORIAM

Një vit pa doajenin e referimit

10 April, 2020 @20:06

Në datën e sotme, një vit më parë, nga jeta u nda Shinasi Berisha, një prej referëve më me…

DERDHET NDIHMA NGA FFK-ja

FFK-ja cakton ndihmat, prej €50 deri në €350 për person

10 April, 2020 @19:05

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) me pretendimin se buxheti i ndihmës së ndarë nga Qeveria e Kosovës nuk është…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë