Të gjitha lajmet

ULPIANA 2-0 LIRIA

Ulpiana me një lojtar më pak, ia jep Lirisë humbjen e parë

Foto: KFUlpiana/fb

Ulpiana me një lojtar më pak, ia jep Lirisë humbjen e parë


15 September, 2019 @18:53

Skuadra e posaardhur në Ligë të Parë të Kosovës, Ulpiana, ka vazhduar me ritëm të mirë në këtë ligë, duke ia dhënë Lirisë humbjen e parë të stinorit.

Në “Sami Kelmendi” lipjanasit kanë shënuar fitore me rezultat 2-0, me nga një gol të shënuar për pjesë - për t’i kthyer duarthatë në Prizren mysafirët.

TABELA AKTUALE

Përndryshe, kjo ka qenë fitorja e parë e Ulpianës këtë stinor dhe e para në Ligë të Parë. E njerëzit që vendosën në takim kanë qenë Akil Makolli (5’) dhe Armend Misini (85’).

I pari shënoi nga penalltia, kur në fillim të ndeshjes Mubarek Musliu u ndal në zonë të rreptësisë. Gjyqtari pa hamendje sinjalizoi në pikë të bardhë, ku Makolli tundi rrjetën e mysafirëve për 1-0.

TABELA AKTUALE

Më pas, Ard Shala mori kartonin e dytë të verdhë në minutën e 70-të të ndeshjes, por kjo nuk ndali ekipin nga Lipjani që të vuloste fitoren, përkundër tentimeve të Lirisë.

E Armend Misini shënoi për 2-0, 5 minuta para fundit të ndeshjes, për t’i arkëtuar tre pikët e para për ekipin e tij këtë stinor në Ligë të parë.

Liria me këtë humbje bie në pozitë të pestë të tabelës, derisa Ulpiana ngritet në të dhjetën.


FLAMURTARI 2-0 DUKAGJINI

Golat e shpejtë në fillim të ndeshjes, për fitore

FFK Superliga

Golat e shpejtë në fillim të ndeshjes, për fitore

15/09/19 @ 18:31

FERIZAJI 0-1 VUSHTRRIA

Italiani debuton me fitore, Vushtrria ia bën sefte në Superligë

FFK Superliga

Italiani debuton me fitore, Vushtrria ia bën sefte në Superligë

15/09/19 @ 18:23

FLAMURTARI - DUKAGJINI

Flamurtari vs. Dukagjini, 11-shet startuese

FFK Superliga

Flamurtari vs. Dukagjini, 11-shet startuese

15/09/19 @ 15:20

FERIZAJ - VUSHTRRIA

Ferizaj vs. Vushtrria, 11-shet startuese

FFK Superliga

Ferizaj vs. Vushtrria, 11-shet startuese

15/09/19 @ 15:18

NË DISIPLINORE

UEFA ‘dënon’ Francën për gabimet ndaj himnit shqiptar

EURO 2020/Kombëtarja/International

UEFA ‘dënon’ Francën për gabimet ndaj himnit shqiptar

14/09/19 @ 21:10

NORWICH - MANCHESTER CITY

Norwich shembullor, mposht kampionin në “Carrow Road”

Premier League

Norwich shembullor, mposht kampionin në “Carrow Road”

14/09/19 @ 20:29

MALISHEVA - VITIA

Malisheva në krye të tabelës

FFK Liga e parë

Malisheva në krye të tabelës

14/09/19 @ 19:07

RAMIZ SADIKU - VËLLAZNIMI

Përsëri barazim!

FFK Liga e parë

Përsëri barazim!

14/09/19 @ 18:47

PREMIER LEAGUE

Favoritët s’gabojnë

Premier League

Favoritët s’gabojnë

14/09/19 @ 18:19

DRENICA - GJILANI

Fiton në Skenderaj, mban hapin me Dritën

FFK Superliga

Fiton në Skenderaj, mban hapin me Dritën

14/09/19 @ 18:10

MIQËSORE

Drenica mposhtë Tomorin me ish lojtarin e tij

FFK Liga e parë

Drenica mposhtë Tomorin me ish lojtarin e tij

23/01/21 @ 16:48

GJAKOVË

Vëllaznimi shpallë Ambasadorët e nderit

FFK Liga e parë

Vëllaznimi shpallë Ambasadorët e nderit

22/01/21 @ 20:18

FAZA PËRGATITORE

Malisheva i bashkohet trendit, zhvendoset në Antalya për përgatitje

FFK Liga e parë

Malisheva i bashkohet trendit, zhvendoset në Antalya për përgatitje

22/01/21 @ 18:37

TRANSFER SHOW

“Import me shumicë” te Malisheva, nënshkruajnë 7 futbollistë menjëherë!

FFK Liga e parë/Transfere

“Import me shumicë” te Malisheva, nënshkruajnë 7 futbollistë menjëherë!

21/01/21 @ 22:55

VËLLAZNIMI

Vëllaznimi me përforcim nga Anglia

FFK Liga e parë

Vëllaznimi me përforcim nga Anglia

21/01/21 @ 19:27

MIQËSORE

A&N dhe KEK-u ndahen me barazim

FFK Liga e parë

A&N dhe KEK-u ndahen me barazim

21/01/21 @ 15:32

TRANSFER

Vëllaznimi zyrtarizon mesfushorin e ri

FFK Liga e parë/Transfere

Vëllaznimi zyrtarizon mesfushorin e ri

21/01/21 @ 12:19

KF VËLLAZNIMI

KF Vëllaznimi emëron kryesinë e re

FFK Liga e parë

KF Vëllaznimi emëron kryesinë e re

20/01/21 @ 19:26

FAZA PËRGATITORE

Kika nis përgatitjet me synim për Superligë

FFK Liga e parë

Kika nis përgatitjet me synim për Superligë

20/01/21 @ 17:39

MIQËSORE

Malisheva mposhtë bindshëm 2 Korrikun në miqësore

FFK Liga e parë

Malisheva mposhtë bindshëm 2 Korrikun në miqësore

20/01/21 @ 17:33


Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë