Të gjitha lajmet

GJILANI 1-0 BALLKANI

Progni bën lider Gjilanin dhe i jep disfatën e parë Ballkanit

Foto: SCGjilani/fb

Progni bën lider Gjilanin dhe i jep disfatën e parë Ballkanit

18 September, 2019 @18:10

Sulmuesi shqiptar, Gerhard Progni, i ardhur këtë verë te ekipi i Gjilanit ka vendosur sot ndeshjen ndaj Ballkanit, për t’ia dhënë lidershipin skuadrës së tij në Superligë si dhe duke e njoftuar Ballkanin me humbjen e parë të stinorit.

Pas pjesës së parë të përfunduar pa gola në Gjilan, 0-0, ka qenë Progni që në nismë të pjesës së dytë ka shënuar për epërsi, që doli të jetë edhe goli i vetëm i ndeshjes.

TABELA AKTUALE

Progni tundi rrjetën e suharekasve në minutën e 48-të të ndeshjes për 1-0, ndërsa deri në fund të ndeshjes rezultati nuk ndërroi.

Me fitore, Gjilani kap vendin e parë në klasifikim me 12 pikë nga 5 ndeshje, duke lënë pas rivalin lokal, Dritën. Ndërsa Ballkani është në pozitë të tretë të klasifikimit aktualisht me 8 pikë.

TABELA AKTUALE

Në xhiron që vjen, Gjilani i shkon Prishtinës, ndërsa Ballkani pret Vushtrrinë.

j

LLAPI 2-2 DRITA

Behar Maliqi ndal Dritën në Podujevë

Foto: KFLlapi/fb

18 September, 2019 @18:41

Drita ishte shumë afër fitores në Zahir Pajaziti të Podujevës sot, kur sulmuesi brazilian i tyre, Gilberto Fortunato shënoi për…

TREPÇA'89 0-1 PRISHTINA

Fitorja e parë për Sokolin vjen me Januzin

Foto: prishtinafc.com

18 September, 2019 @18:21

Bylbyl Sokoli ka shënuar fitoren e parë me Prishtinën këtë stinor, duke e mposhtur Trepçën’89 si mysafir në Mitrovicë sot,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Prishtina

18 September, 2019 @15:30

Janë caktuar formacionet zyrtare të Trepçës 89 dhe të Prishtinës. TREPÇA ‘89: Beqiri, Asare, Emini, Ahmeti, Manaj, Rusi, Jashari, Traore,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Ballkani

18 September, 2019 @15:25

Janë caktuar formazionet zyrtare të Gjilanit dhe të Ballkanit. GJILANI: Haxhihamza, Rapa, Kastrati, Frashëri, Ferreira, Keita Aziz, Shabani, Jonuzi, Greca,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Llapi - Drita

18 September, 2019 @15:20

Janë caktuar formacionet zyrtare të Llapit dhe të Dritës. LLAPI: Hajdini, Husiç, Prençi, Mujkiç, Emini, Maliqi, Zhdrella, Ramadani, Pefqeli, Plaku,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga