Të gjitha lajmet

LLAPI 2-2 DRITA

Behar Maliqi ndal Dritën në Podujevë

Foto: KFLlapi/fb

Behar Maliqi ndal Dritën në Podujevë

18 September, 2019 @18:41

Drita ishte shumë afër fitores në Zahir Pajaziti të Podujevës sot, kur sulmuesi brazilian i tyre, Gilberto Fortunato shënoi për epërsinë e gjilanasve 1-2 në minutën e 87-të të takimit.

Por, tre pikëshin e plotë mysafirëve ua mohoi Behar Maliqi. Ai shënoi vetëm dy minuta më vonë në portën e gjilanasve për të barazuar rezultatin në 2-2, që ishte edhe rezultati përfundimtar i ndeshjes, ndërsa ekipet ndanë pikët.

TABELA AKTUALE

Maliqi shënoi në minutën e 89-të të takimit, golin e parë të tij të stinorit dhe mohoi humbjen e Llapit në fund.

Ndeshja në fakt kishte nisur më mirë për vendasit. Gol që në fillim përmes Kastriot Selmanit (5’) për 1-0. Pastaj pasuan sulmet e parreshtura të Dritës me Bujar Shabanin që tentoi i pari, ndërsa pas tij me radhë Fortunato, Xhevdet Shabani e Izair Emini - të gjitha u ndalën nga ish portieri i reprezentacionit të Kosovës, Bledar Hajdini.

TABELA AKTUALE

Në pjesë të dytë nga një asistim i Xhevdet Shabanit, ka qenë Liridon Leci që barazoi për Dritën (50’) në 1-1. Ndeshja pak u qetësua atëherë, ndërsa ritmi u ngrit në 15 minutat e fundit, kur Drita përsëri ndezi motorët, që dha konkretizim 3 minuta para fundit të kohës së rregullt.

Por, siç edhe u përmend në fillim, Maliqi shënoi për të çuar në këmbë tifozërinë vendase me 2-2 përfundimtare.

Me dy pikë të humbura nga kjo ndeshje, Drita bie në pozitë të dytë të klasifikimit dhe pret Trepçën’89 në xhiron e radhës, ndërsa Llapi udhëton drejt Flamurtarit në xhiron që vjen.

a

TREPÇA'89 0-1 PRISHTINA

Fitorja e parë për Sokolin vjen me Januzin

Foto: prishtinafc.com

18 September, 2019 @18:21

Bylbyl Sokoli ka shënuar fitoren e parë me Prishtinën këtë stinor, duke e mposhtur Trepçën’89 si mysafir në Mitrovicë sot,…

GJILANI 1-0 BALLKANI

Progni bën lider Gjilanin dhe i jep disfatën e parë Ballkanit

Foto: SCGjilani/fb

18 September, 2019 @18:10

Sulmuesi shqiptar, Gerhard Progni, i ardhur këtë verë te ekipi i Gjilanit ka vendosur sot ndeshjen ndaj Ballkanit, për t’ia…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Prishtina

18 September, 2019 @15:30

Janë caktuar formacionet zyrtare të Trepçës 89 dhe të Prishtinës. TREPÇA ‘89: Beqiri, Asare, Emini, Ahmeti, Manaj, Rusi, Jashari, Traore,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Ballkani

18 September, 2019 @15:25

Janë caktuar formazionet zyrtare të Gjilanit dhe të Ballkanit. GJILANI: Haxhihamza, Rapa, Kastrati, Frashëri, Ferreira, Keita Aziz, Shabani, Jonuzi, Greca,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Llapi - Drita

18 September, 2019 @15:20

Janë caktuar formacionet zyrtare të Llapit dhe të Dritës. LLAPI: Hajdini, Husiç, Prençi, Mujkiç, Emini, Maliqi, Zhdrella, Ramadani, Pefqeli, Plaku,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga