Të gjitha lajmet

WEST HAM 1-0 FULHAM

S’i ndezi ‘panenka’ për pikë! West Ham fiton

Fotot: premierleague.com

S’i ndezi ‘panenka’ për pikë! West Ham fiton


7 November, 2020 @23:33

Sulmuesi i ri i Fulhamit, Ademola Lookman, ka dështuar të shënojë penalltinë e fituar në minutën e 90+8 të ndeshjes për të siguruar pikë për ekipin e tij në përballje ndaj West Ham Unitedit.

david moyes

Kështu, West Ham United i drejtuar nga David Moyes, ka arritur të dalë fitues i përballjes londineze me fitore minimale 1-0 [Soucek 90+1] të arritur gjithashtu në kohën shtesë të ndeshjes.

TABELA AKTUALE

Fitorja, qoftë edhe përkohësisht çon çekanët mbi Manchester Cityn në klasifikim. Ndërsa Fulham i drejtuar nga Scott Parker mbetet në 4 pikë pas 8 ndeshjeve të zhvilluara.

soucek

LEICESTER - CHELSEA

Leicester përkohësisht lider në Premier League

FOTO / Premier League

19 January, 2021 @23:07

Leicester City, duke e mposhtur Chelsean me rezultat 2-0, ngritet në pozitën e parë në Premier League. Ish-kampionët e Anglisë,…

PREMIER LEAGUE

Jurgen Klopp vlerëson lartë paraqitjen e Shaqirit kundër Manchester Unitedit

Foto: REUTERS

19 January, 2021 @19:59

Xherdan Shaqiri gjatë vikendit u rikthye në formacionin bazë në derbin Liverpool – Manchester United. Ylli kosovar luajti 76 minuta…

PREMIER LEAGUE

Granit Xhaka vendos një rekord të ri në Premier Ligë

Foto: Getty Images

19 January, 2021 @19:31

Granit Xhaka regjistroi një nga paraqitjet më të mira me Arsenalin, të hënën në fitoren 3-0 ndaj Newcastle United. Mesfushori…

MERKATO

Lukaku refuzon idenë e transferimit te Manchester City

Foto: Getty Images

19 January, 2021 @19:19

Romelu Lukaku duket se kishte mjaft nga Premier League dhe nuk dëshiron më të rikthehet atje. Sulmuesi belg është duke…

CHELSEA

Humbja e shkarkon!

Foto: Getty Images

19 January, 2021 @13:37

Frank Lampard do të shkarkohet nga posti i trajnerit të Chelseat, nëse ai e humb ndeshjen kundër Leicester City, raportojnë…

Të gjitha lajmet nga Premier League