Të gjitha lajmet

CORONAVIRUS

Sioni ndërpren kontratën me Lenjanin

Sioni ndërpren kontratën me Lenjanin

19 March, 2020 @13:40

Sion, skuadër që luan në elitë të futbollit zviceran, për shkak të pandemisë coronavirus ka nisur të marrë masa për ndërprerjen e kontratave të lojtarëve.

Zviceranja Blick ka bërë të ditur se tetë futbollistë të Sionit kanë marrë letrën e titullar “shkëputje e kontratës suaj të punës”.

Lojtarët më parë kishin pranuar letrën nga klubi ku thuhej e si marrëveshje afatshkurte mund t’i ofrojnë pagë maksimale prej 12 mijë frangave zvicerane - që mbulohet nga sigurimi për të papunët.

Lojtarët kanë nisur të këshillohen me avokatatët. Por, pronari Christian Constantin ka nisur të marrë masat pasi që klubet po hasin në vështirësi të mëdha financiare shkak i coronavirusit.

Reprezentuesi i Shqipërisë Ermir Lenjani por edhe ish reprezentuesi i Zvicrës, Pajtim Kasami janë pjesë e Sionit dhe ata kanë kontrata valide deri në qershor të këtij viti me skuadrën në fjalë - bashkë me yjet tjerë të ekipit kanë marrë të parët janë njoftuar pa paralajmërim për ndërprerje të kontratës. Pajtim Kasami, Alex Song, Ermir Lenjani, Xavier Kouassi, Seydou Doumbia, Mickaël Facchinetti, Christian Zock dhe Birama Ndoye janë të parët që kanë marrë njoftimin për ndërprerje të kontratës.

sion

GALATASARAY 0-0 BESIKTAS

Galatasaray s’shfrytëzon mundësinë për t’iu afruar kryesuesve

Foto: Galatasaray/fb

15 March, 2020 @19:03

Skuadra e Galatasarayit përkundër rasteve të shumta që kishte në pjesë të dytë të ndeshjes, nuk ka arritur të tund…

FEHERVAR 1-1 DIOSGYORI

Florent Hasani 90min Diosgyori nxjerr barazim në fund

14 March, 2020 @21:20

Skuadra e Florent Hasanit, Diosgyori, ka arritur që të nxjerrë barazim në minutën e fundit të ndeshjes, për të marrë…

KONYASPOR 1-0 FENERBAHÇE

As me dy lojtarë më shumë, Feneri i Muriqit s’arrin të fitojë

Foto: Konyaspor/fb

14 March, 2020 @20:02

Fenerbahçe pas një performance të dobët, nuk ka arritur të shfrytëzojë as epërsinë numerike në fushë ndaj skuadrës që po…

AKHMAT GROZNY 2-3 DINAMO MOSKA

Roshi shënon, Berisha disa minuta - por Akhmat s’fiton

Foto: Akhmat/tw

14 March, 2020 @18:17

Skudra nga Grozni i Rusisë, Akhmat, ku luajnë dyshja Odise Roshi dhe Bernard Berisha, ka regjistruar humbjen e radhës në…

EINDHOVEN

PSV emëron Schmidtin trajner të ri të skuadrës

11 March, 2020 @14:30

Kampioni i shumëfishtë i Holandës, PSV Eindhoven, ka zyrtarizuar trajnerin e ri të skuadrës, gjermanin Roger Schmidt. Emri i…

Të gjitha lajmet nga International