Të gjitha lajmet

CORONAVIRUS

Sioni ndërpren kontratën me Lenjanin

Sioni ndërpren kontratën me Lenjanin

19 March, 2020 @13:40

Sion, skuadër që luan në elitë të futbollit zviceran, për shkak të pandemisë coronavirus ka nisur të marrë masa për ndërprerjen e kontratave të lojtarëve.

Zviceranja Blick ka bërë të ditur se tetë futbollistë të Sionit kanë marrë letrën e titullar “shkëputje e kontratës suaj të punës”.

Lojtarët më parë kishin pranuar letrën nga klubi ku thuhej e si marrëveshje afatshkurte mund t’i ofrojnë pagë maksimale prej 12 mijë frangave zvicerane - që mbulohet nga sigurimi për të papunët.

Lojtarët kanë nisur të këshillohen me avokatatët. Por, pronari Christian Constantin ka nisur të marrë masat pasi që klubet po hasin në vështirësi të mëdha financiare shkak i coronavirusit.

Reprezentuesi i Shqipërisë Ermir Lenjani por edhe ish reprezentuesi i Zvicrës, Pajtim Kasami janë pjesë e Sionit dhe ata kanë kontrata valide deri në qershor të këtij viti me skuadrën në fjalë - bashkë me yjet tjerë të ekipit kanë marrë të parët janë njoftuar pa paralajmërim për ndërprerje të kontratës. Pajtim Kasami, Alex Song, Ermir Lenjani, Xavier Kouassi, Seydou Doumbia, Mickaël Facchinetti, Christian Zock dhe Birama Ndoye janë të parët që kanë marrë njoftimin për ndërprerje të kontratës.

sion

FATI I KOSOVARIT

Baseli s’blen Zhegrovën, kthehet te Genku

4 April, 2020 @14:12

Futbollisti i ri i reprezentacionit të Kosovës, Edon Zhegrova, do të kthehet te Genku. Baselit i ka skaduar afati…

BUBA

Hasani tregon se a do të festonte ndaj Kosovës

4 April, 2020 @9:21

Njëri ndër futbollistët legjendar të Shkëndijës së Tetovës, Ferhan Hasani,  që tash luan për Helsinkin në Finlandë në një deklaratë…

BRUGGE KAMPION?!

Pro League, e para që pritet të anulohet

2 April, 2020 @19:43

Pro League e Belgjikës pritet të jetë liga e parë nga dhjetë më të fortat në Evropë që do të…

CORONAVIRUS

27 ndeshje - 27 fitore, sezonin ia humbë pandemia!

28 March, 2020 @13:11

Ndonëse vendimi për kategoritë më të larta të futbollit anglez nuk është marrë ende, Federata Angleze e futbollit tashmë ka…

KOLUMNE

Kur shqiptarët fitonin (2)

28 March, 2020 @12:07

Kupa e Kampionëve të Evropës zanafillën e ka në vitin 1955. Fillimisht, UEFA pranonte vetëm disa vende të përzgjedhura,…

Të gjitha lajmet nga International