Të gjitha lajmet

TOMORI

S’mund t’i thoja “jo” ftesës së më të mirit

Foto: ACMilan/fb

S’mund t’i thoja “jo” ftesës së më të mirit


25 January, 2021 @19:05

Mbrojtësi 23-vjeçar që la Chelsean për të kaluar te Milan, ka bërë të ditur një fakt interesant, që për të ka qenë thirrja e ëndrrave dhe “jo”-ja e tij ka qenë e harruar.

Fikayo Tomori ka thënë se ai e ndjeu fanellën e Milanit kur mori telefonatë nga Paolo Maldini.

“Zgjodha Milanin sepse është ekip me shumë histori, me lojtarë të mëdhenjë dhe për shkak të momentit të mirë që po kalojnë tash,” ka thënë fillimisht Tomori për faqen zyrtare të klubit të rossonerëve.

“Kur pranova telefonatën, mund të them se për disa çaste mbeta konfuz dhe u befasova! Flisja me Paolo Maldinin! Mbrojtësi më i mirë që ka luajtur ndonjëherë futboll më ftonte të shkoja në Milan. Jam shumë-shumë i lumtur,” ka thënë ndër të tjera ai.


TEAM OF THE HALF-SEASON 2020/21

Opta nxjerr 11-shen më të mirë në Serie A

Serie A

Opta nxjerr 11-shen më të mirë në Serie A

25/01/21 @ 23:43

PAPU GOMEZ

Organizatori i Atalantës, po largohet

Serie A/La Liga/Transfere

Organizatori i Atalantës, po largohet

25/01/21 @ 23:08

TE ROMA

Edin Dzeko mund të largohet, pas mosmarrëveshjes me trajnerin

Serie A/Transfere

Edin Dzeko mund të largohet, pas mosmarrëveshjes me trajnerin

25/01/21 @ 18:47

SERIE A

Vedati zëvendëson Immobile, Lazio fiton

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Vedati zëvendëson Immobile, Lazio fiton

24/01/21 @ 20:02

MILAN - ATALANTA

Djimsiti 90 min, Atalanta dridh San Siron

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Djimsiti 90 min, Atalanta dridh San Siron

23/01/21 @ 20:14

SERIE A

Spezias i mbetet gëzimi në fyt, asnjë minutë për Ismajlin

Serie A

Spezias i mbetet gëzimi në fyt, asnjë minutë për Ismajlin

23/01/21 @ 19:53

SERIA A

Shtyhen testet mjekësore të El Shaarawyt, pozitiv me COVID-19

Serie A/Transfere

Shtyhen testet mjekësore të El Shaarawyt, pozitiv me COVID-19

23/01/21 @ 13:24

TRANSFERE

El Shaarawy gjithnjë e më afër rikthimit te Roma

Serie A/Transfere

El Shaarawy gjithnjë e më afër rikthimit te Roma

23/01/21 @ 12:48

PROBLEME FINANCIARE

Real Madrid dëshiron Hakimin

Serie A/La Liga/Transfere

Real Madrid dëshiron Hakimin

23/01/21 @ 12:22

SERIE A

Ekipi i Vojvodës nxjerr barazim

Serie A

Ekipi i Vojvodës nxjerr barazim

22/01/21 @ 22:52


Të gjitha lajmet nga Serie A