Të gjitha lajmet

NDERRIM AMBIENTI NE SUPERLIGEN TURKE

Sokol Cikalleshi para zyrtarizimit te ekipi i ri

Foto: FSHF

Sokol Cikalleshi para zyrtarizimit te ekipi i ri

11 September, 2020 @16:05

Sulmuesi i Shqipërisë që shënoi gol në fitoren e kombëtares në përballje ndaj Bjellorusisë në kuadër të Ligës së Kombeve, Sokol Cikalleshi, shumë shpejtë pritet të zyrtarizohet si lojtar i ri i Konyasporit.

Cikalleshi që në katër vitet e fundit ka qenë pjesë e Akhisarsporit bëhet lojtar i ri i gjelbërezinjëve të drejtuar nga trajneri Bulent Korkmaz.

Sulmuesi kavajas që në korrik mbushi të 30-tat tashmë 5 vite është duke bërë karrierë profesioniste në futbollin turk.

TAULANT XHAKA

Basel vazhdon me Xhakën deri më 2024

Foto: fcb.ch

11 September, 2020 @16:21

Kampioni i shumëfishtë e Zvicrës, Basel, ka vazhduar kontratën me mesfushorin e kombëtares shqiptare, Taulant Xhaka, deri në verë të…

KRAHU I KOMBETARES

Ermir Lenjani kalon te Grasshopper

Foto: gcz.ch

11 September, 2020 @15:38

Futbollisti që deri vonë ftohej rregullisht në kombëtaren shqiptare, Ermir Lenjani, pas një sezoni të suksesshëm te Sioni, sot është…

SHQIPËRIA U21 3-1 ANDORRA U21

Shpresat nuk zhgënjenjë, përmbysin Andorrën dhe janë afër befasisë

8 September, 2020 @21:04

Shqipëria U21 ka arritur që të shënojë fitoren e dytë me radhë në ndeshjet kualifikuese të shtatorit për EURO2021. …

PLAYER RATINGS @ ALBANIA - LITHUANIA

Notat e futbollistëve: Shqipëria - Lituania

Foto: FSHF

7 September, 2020 @23:01

Kombëtarja shqiptare ka pësuar humbje në Grupin 4 të Ligës C të Kombeve tre ditë pas fitores së madhe të…

FORMACIONET ZYRTARE

11-shet zyrtare: Shqipëria-Lituania

Foto: FSHF

7 September, 2020 @19:22

Kanë dalë formacionet startuese të skuadrave një orë e gjysëm para ndeshjes Shqipëria-Lituani. Edi Reja ka bërë disa ndërrime…

Të gjitha lajmet nga Kombëtarja