Të gjitha lajmet

PRISHTINA

Sokoli dorëheqje, bëhet i ditur trajneri i ri

Sokoli dorëheqje, bëhet i ditur trajneri i ri


21 September, 2019 @11:31

Përmes një konference të jashtëzakonshme për shtyp, është bërë e ditur që Bylbyl Sokoli ka dhënë dorëheqje nga roli i kryetrajnerit të skuadrës së Prishtinës.

“Kam ofruar dorëheqje për arsye shëndetësore. Më duhet të bëj një intervenim në gjurin e këmbës së djathtë dhe prandaj pritet të mungoj për më shumë se dy muaj.

Në bashkëpunim me drejtuesit e klubit kemi vendosur ta ndërprerjmë bashkëpunimin sepse mendojmë që kjo është zgjidhja më e mirë në mënyrë që Prishtina ta ketë një trajner i cili është afër ekipit.

Vazhdoj të besoj se ky ekip ka cilësi dhe potencial për të luftuar për titullin. Organizimi brenda klubi është shumë i mirë dhe këta futbollistë kanë shumë cilësi, andaj unë dua t’iu uroj vetëm suksese. “ - u shpreh Sokoli me rastin e dorëheqjes.

TABELA AKTUALE

Pas largimit të Sokolit, aventura e të cilit zgjati vetëm 17 ditë, klubi kryeqytetas ka bërë të ditur që kryetrajner i klubit që nga sot do të jetë Armend Dallku, ish-mbrojtësi i Prishtinës dhe Kombëtares Shqiptare të futbollit.

Në takimin e parë me trajnerin e ri Prishtina do të ndeshet nesër mbrëma me fillim nga ora 20:00 ndaj Gjilanit në “Fadil Vokrri”.


PRISHTINA

Dellova: Kam festuar, s’kam provokuar

FFK Superliga

Dellova: Kam festuar, s’kam provokuar

27/02/21 @ 23:47

LEONIT ABAZI

Abazi tregon emocionet pas golit të fitores në minutat shtesë

FFK Superliga

Abazi tregon emocionet pas golit të fitores në minutat shtesë

27/02/21 @ 20:24

PAS NDESHJES

Idrizi fajëson gjyqtarët për humbjen

FFK Superliga

Idrizi fajëson gjyqtarët për humbjen

27/02/21 @ 16:29

PAS NDESHJES

Curri: Ishim të përgatitur për maksimumin e pikëve

FFK Superliga

Curri: Ishim të përgatitur për maksimumin e pikëve

27/02/21 @ 16:23

VIDEO

Festë e madhe në zhveshtoren e Prishtinës pas fitores ndaj Trepçës’89

FFK Superliga

Festë e madhe në zhveshtoren e Prishtinës pas fitores ndaj Trepçës’89

27/02/21 @ 15:30

TREPÇA '89 - PRISHTINA

16 ndeshje pa humbje, Prishtina s’ndalet as në Mitrovicë

FFK Superliga

16 ndeshje pa humbje, Prishtina s’ndalet as në Mitrovicë

27/02/21 @ 14:59

PODUJEVË

Llapit i kthehen edhe 2 futbollistë të rëndësishëm

FFK Superliga

Llapit i kthehen edhe 2 futbollistë të rëndësishëm

27/02/21 @ 12:20

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Prishtina

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Prishtina

27/02/21 @ 12:18

TREPÇA '89 - PRISHTINA

Trepça ‘89 - Prishtina, hapin xhiron XXII

FFK Superliga

Trepça ‘89 - Prishtina, hapin xhiron XXII

27/02/21 @ 10:10

SUPERLIGA

Caktohen referët e xhiros 22 në Superligë

FFK Superliga

Caktohen referët e xhiros 22 në Superligë

26/02/21 @ 23:01


Të gjitha lajmet nga FFK Superliga