Të gjitha lajmet

PRISHTINA

Sokoli dorëheqje, bëhet i ditur trajneri i ri

Sokoli dorëheqje, bëhet i ditur trajneri i ri

21 September, 2019 @11:31

Përmes një konference të jashtëzakonshme për shtyp, është bërë e ditur që Bylbyl Sokoli ka dhënë dorëheqje nga roli i kryetrajnerit të skuadrës së Prishtinës.

“Kam ofruar dorëheqje për arsye shëndetësore. Më duhet të bëj një intervenim në gjurin e këmbës së djathtë dhe prandaj pritet të mungoj për më shumë se dy muaj.

Në bashkëpunim me drejtuesit e klubit kemi vendosur ta ndërprerjmë bashkëpunimin sepse mendojmë që kjo është zgjidhja më e mirë në mënyrë që Prishtina ta ketë një trajner i cili është afër ekipit.

Vazhdoj të besoj se ky ekip ka cilësi dhe potencial për të luftuar për titullin. Organizimi brenda klubi është shumë i mirë dhe këta futbollistë kanë shumë cilësi, andaj unë dua t’iu uroj vetëm suksese. “ - u shpreh Sokoli me rastin e dorëheqjes.

TABELA AKTUALE

Pas largimit të Sokolit, aventura e të cilit zgjati vetëm 17 ditë, klubi kryeqytetas ka bërë të ditur që kryetrajner i klubit që nga sot do të jetë Armend Dallku, ish-mbrojtësi i Prishtinës dhe Kombëtares Shqiptare të futbollit.

Në takimin e parë me trajnerin e ri Prishtina do të ndeshet nesër mbrëma me fillim nga ora 20:00 ndaj Gjilanit në “Fadil Vokrri”.

VUSHTRRIA - DRENICA

Ndahen pikët në “Ferki Aliu”

19 September, 2019 @17:59

Me barazim është mbyllur dueli i luajtur sot në “Ferki Aliu” të Vushtrrisë. Vushtrria dhe Drenica shënuan që të dyja…

DUKAGJINI - FERIZAJ

Edon Sadriu për fitoren e Ferizajit

19 September, 2019 @17:55

Me një gol të Edon Sadriut në minutën e 84’ të duelit, Ferizaji arriti të shënojë fitore tejet të vlefshme…

FERONIKELI - FLAMURTARI

Nikli s’gabon dhe ngjitet

19 September, 2019 @17:54

Pas humbjes nga Drita xhiron e kaluar, Nikli i është rikthyer fitoreve në takimin e luajtur ndaj Flamurtarit në shtëpi. …

11-SHET

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Ferizaj

19 September, 2019 @15:35

Janë caktuar formacionet zyrtare të Dukagjinit dhe të Ferizajit. DUKAGJINI: Neziri, Syla, Jashanica, Haliti, Lloga, Mamullaku, Dushi, Mustafa, Beqiri, Merlaku,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Flamurtari

19 September, 2019 @15:32

Janë caktuar formacionet zyrtare të Feronikelit dhe të Flamurtarit. FERONIKELI: Troshupa, Lladrovci, Prekazi, Thaqi, Islami,  Dabiqaj, Bojku, Hoti, Fazliu, Da…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga