Të gjitha lajmet

SPAL - JUVENTUS

Sot s’ka titull

Foto: LegaSerieA

Sot s’ka titull

13 April, 2019 @17:01

Juventusit iu desht një pikë e vetme nga dueli me Spalin sot për tu stolisur me titullin e tetë me radhë në Serie A, por vendasit ia mohuan këtë.

Tash Juventus duhet të pres mos fitoren e Napolit në duel ndaj Chievos për të fituar titullin nesër, në të kundërtën, pika e radhës u duhet xhiron që vjen.

TABELA AKTUALE

Përndryshe super talenti Moise Kean shënoi përsëri për Juventusin për t’ia dhënë epërsinë ndaj Spalit sot, por në pjesë të dytë vendasit iu kthyen lojës dhe fituan 2-1 në fund.

PREJ SERIE B NË A

Rikthehen në elitë pas 9 stinorësh

Foto: BSFC

2 May, 2019 @22:14

Mbrëmë edhe zyrtarisht ekipi ku dikur luante Igli Tare, Brescia, i është kthyer Serie A-së. Ekipi fitoi ndaj Ascolit…

MEDIA

Moise Kean te rivali i përbetuar

Foto: juventus/fb

30 April, 2019 @14:30

Ylli i ri i Juventusit, Moise Kean, mund të përfundojë te rivali i përbetuar i bianconerëve, Inter. Sipas Corriere…

GENNARO GATTUSO

Koha për largim

30 April, 2019 @12:59

Katër xhirot e fundit, janë katër mundësitë e fundit për ish mesfushorin tash trajnerin e Milanit, Gennaro Gattuso. A…

ATALANTA - UDINESE

Atalanta në Ligë të Kampionëve?!

Foto: Atalanta/fb

29 April, 2019 @23:09

Atalanta e Gian Piero Gasperinit është vetëm katër xhiro larg senzacionit! Me fitoren e sontme ndaj Udineses, që ende s’ka…

COPPA ITALIA 1/2: ATALANTA - FIORENTINA

Xhimshiti e Berisha në finale të Kupës

Foto: Atalanta/fb

25 April, 2019 @22:57

Atalanta ka arritur të përmbys epërsinë e hershme të Fiorentinës 0-1 për të fituar ndeshjen 2-1 dhe për të siguruar…

Të gjitha lajmet nga Serie A