Të gjitha lajmet

RIKTHIMI

SPAL i Etrit Berishës nuk del në stërvitje

SPAL i Etrit Berishës nuk del në stërvitje

2 May, 2020 @1:32

Skuadra e SPAL-it ku mbron portieri i kombëtares shqiptare, Etrit Berisha, ka marrë vendim që të mos dalë në stërvitje të hënën më 4 maj, përkundër se kanë marrë leje nga regjioni i Emilia - Romagnas për këtë.

Të njëjtën si SPAL e ka bërë edhe Parma e Kastriot Dërmakut, ndërsa Bologna pritet të nis stërvitjet, bën të ditur Foot Italia sonte.

Qeveria italiane në javën që po e lëmë pas ka bërë të ditur se sportet kolektive, duke respektuar masat e shtetit, mund të dalin në stërvitje.

Napoli ndërkaq, ka bërë të ditur se do të rifillojnë me stërvitje të ekipit më 4 maj, pasi që regjioni i Campagnas ka dhënë dritë të gjelbër për një gjë të tillë.

Italia është shteti më i prekur nga pandemia COVID-19 në Evropë. Klubet profesionale të futbollit aty kanë vendosur që të çojnë stinorin deri në fund, në fushë të lojës, pa prani të tifozëve duke respektuar masat për mbrojtje nga pandemia.

METODA E KALKULIMIT

Me sistemin e Ligue 1, Milan do të mbetet pa gara evropiane

30 April, 2020 @23:58

Pasi që sot u vendos për kampionin e Ligue 1 dhe skuadrat që do të dalin në gara evropiane…

VENDOSET

Serie A me 20, jo me 22 ekipe në 2020/21

30 April, 2020 @23:46

Sot është mbajtur mbledhja e Unionit të Futbollit italian, ku morrën pjesë thuajse të gjitha shoqatat e involvuara në futboll.…

LUFTË ITALIANE NË IRAN

Stramaccioni më afër se De Biasi

29 April, 2020 @14:35

Ish trajneri i Interit, Andrea Stramaccioni, raportohet të jetë shumë afër nënshkrimit të marrëveshjes me Federatën iraniane të futbollit për…

CRISTIANO RONALDO

Kurdo që arrin te Juve, e pret karantinimi

29 April, 2020 @13:36

Super ylli portugez i futbollit dhe lojtari i Juventusit, Cristiano Ronaldo, pritet që këto ditë të arrijë në Torino, për…

MEDIA

Një ndërrim Pjanic - Arthur, i mundshëm

29 April, 2020 @0:55

Numri i ri i italianes Tuttosport bën të ditur se Juventusi është i gatshëm për të hyrë në ndërrim me…

Të gjitha lajmet nga Serie A