Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SAMPDORIA - NAPOLI

Spalletti i beson Rrahmanit përsëri, por kapiteni lëndohet

Spalletti i beson Rrahmanit përsëri, por kapiteni lëndohet


23 September, 2021 @22:31

Trajneri i Napolit, Luciano Spalletti, i ka besuar përsëri Amir Rrahmanit, duke e futur atë edhe në ndeshjen e radhës si startues te ekipi.

Rrahmani ka nisur ndeshjen e sotme ndaj Sampdorias, ndërsa ekipi i tij thuajse siguroi fitoren në pjesë të parë me 0-2. E në pjesë të dytë, Rrahmani u zëvendësua nga greku Kostas Manolas, derisa Napoli fitoi krejt në fund 0-4 [Osmihen 10, 50, Ruiz 39, Zielinski 59].

Rrahmani , kapiten i Kosovës, pësoi një lëndim në fillim të pjesës së dytë, rreth minutës 48 të ndeshjes dhe pritet të kuptohet nesër për seriozitetin e lëndimit të tij.


 
Të gjitha lajmet nga Serie A