Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MARCA

Spanja sot e pranon Kosovën

Foto: Marca.com

Spanja sot e pranon Kosovën


31 March, 2021 @10:55

Data 31 mars 2021 do të jetë historike edhe për Spanjën, ka shkruar Marca sot në numrin e saj artikullin e nënshkruar nga Miguel Angel Lara.

Që në mëngjes, Marca ka aguar me titullin Spanja pranon sot Kosovën. Rivali i ri i Spanjës në futboll - Kosova.

TABELA AKTUALE dhe ORARI I NDESHJEVE

“Futbolli është aq i madh, sa që FIFA ka regjistruar 211 kombe, ndërsa Kombet e Bashkuara 193 shtete. E për shkak të kësaj, Spanja luan lojë historike sot, ndaj një kundërshtari të pa-pranuar nga Qeveria.”

“Sonte në La Cartuja, ndeshja do të luhet sipas rregullave të FIFAs dhe UEFAs, që ndodhin zakonisht nëpër duele mes të të gjitha shteteve,” ka shtuar ndër të tjera Marca.

seleccion


GJIBRALTARI - HOLANDA

Holandës në pjesën e dytë i kujtohet forca

Kualifikimet për Botëror

Holandës në pjesën e dytë i kujtohet forca

30/03/21 @ 23:02

TURQIA 3-3 LETONIA

Letonia merr pikën e parë, befason Turqinë në formë

Kualifikimet për Botëror/International

Letonia merr pikën e parë, befason Turqinë në formë

30/03/21 @ 22:57

BELGJIKA - BJELORUSIA

8elgjika demolon Bjellorusinë

Kualifikimet për Botëror

8elgjika demolon Bjellorusinë

30/03/21 @ 22:48

STËRVTITJA E FUNDIT

Të gatshëm për Spanjën

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Të gatshëm për Spanjën

30/03/21 @ 22:22

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (26)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (26)

30/03/21 @ 20:57

NGA KONFERENCA

Reja pa eksperimente në ndeshjen e nesërme

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Reja pa eksperimente në ndeshjen e nesërme

30/03/21 @ 20:44

NGA KONFERENCA

Hysaj: Duhet të jemi më të përqendruar se ndaj Anglisë

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Hysaj: Duhet të jemi më të përqendruar se ndaj Anglisë

30/03/21 @ 20:36

SOUTH AMERICA

Brazili s’gabon, Neymar i afrohet Peles

Kualifikimet për Botëror/International

Brazili s’gabon, Neymar i afrohet Peles

09/06/21 @ 09:00

SOUTH AMERICA

Argjentina lëshon epërsinë, ndalet nga Kolumbia

Kualifikimet për Botëror/International

Argjentina lëshon epërsinë, ndalet nga Kolumbia

09/06/21 @ 08:49

MEDIA

FSHF me premi disa milionëshe për kualifikim

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

FSHF me premi disa milionëshe për kualifikim

16/04/21 @ 12:05

KUALIFIKIMET PËR BOTËROR

Infektohet me COVID-19, legjenda e Romës në spital

Kualifikimet për Botëror/Serie A/International

Infektohet me COVID-19, legjenda e Romës në spital

10/04/21 @ 13:53

FIFA RANKING

Shqipëria s’lëviz në renditjen mujore të prillit

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Shqipëria s’lëviz në renditjen mujore të prillit

07/04/21 @ 16:02

FIFA RANKING

Kosova bie në renditjen mujore të FIFA-së

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Kosova bie në renditjen mujore të FIFA-së

07/04/21 @ 15:58

TOP 10

TOP 10 golashënuesit aktiv nëpër kombëtare

Kualifikimet për Botëror/Kualifikimet për Evropian/International

TOP 10 golashënuesit aktiv nëpër kombëtare

01/04/21 @ 21:21

PLAYER RATINGS: SMR-ALB

Notat e futbollistëve: San Marino - Shqipëria

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Notat e futbollistëve: San Marino - Shqipëria

31/03/21 @ 23:28

PLAYER RATINGS: ESP - KOS

Notat e futbollistëve: Spanja - Kosova

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Notat e futbollistëve: Spanja - Kosova

31/03/21 @ 23:05

GJERMANIA - MAQEDONIA VERIORE

Befasi e dorës së parë: Maqedonia Veriore fiton si mysafire ndaj Gjermanisë

Kualifikimet për Botëror

Befasi e dorës së parë: Maqedonia Veriore fiton si mysafire ndaj Gjermanisë

31/03/21 @ 23:05


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Botëror