Të gjitha lajmet

PARA NISJES

Stërvitja e fundit e heronjve, para nisjes

TOPSPORTI/ A. P.

Stërvitja e fundit e heronjve, para nisjes

8 September, 2019 @12:39

Futbollistët e Kosovës do të dalin në stërvitje sot, një ditë pas fitores së madhe dhe të lodhshme ndaj Çekisë.

TABELA AKTUALE dhe ORARI I NDESHJEVE DREJT EURO 2020

Federata e Futbollit të Kosovës ka bërë të ditur se djelmoshat me përzgjedhësin Bernard Challandes në krye, do të jenë prej orës 15:30 në stadiumin Fadil Vokrri për të kryer stërvitjet, kryesisht regjeneruese para nisjes për në Angli.

kosovo

Ekspedita e Kosovës për në Angli, për ndeshjen e pestë të ciklit kualifikues për EURO 2020 niset nesër në mëngjes në drejtim të Southamptonit, ku edhe do të zhvillohet ndeshja Anglia-Kosova.

TABELA AKTUALE dhe ORARI I NDESHJEVE DREJT EURO 2020

Anglia është lidere e Grupit A me 9 pikë nga 3 ndeshje të zhvilluara, ndërsa Kosova është e dyta aty, me 8 pikë nga 4 ndeshje të zhvilluara.

Kujtojmë, Anglia dhe Kosova janë ekipet e vetme pa humbje në Grupin A deri sot.

TE ANGLIA

Pas Bissakas, edhe Lingard mungon

8 September, 2019 @12:25

Futbollisti i dytë që tërhiqet nga reprezentacioni i Anglisë këto ditë. Pas mbrojtësit të ri të krahut Aaron Wan-Bissaka, tash…

TEAM OF THE GAMEWEEK

Mërgim Vojvoda në ekipin më të mirë nga FranceFootball

TOPSPORTI/ A. P.

8 September, 2019 @11:52

Prestigjiozja franceze, France Football, ka futur në 11-shen më të mirë të Evropës futbollistin e Kosovës, Mërgim Vojvoda.

PENSIONOHET ENIS ALUSHI

Me pensionimin e Alushit, zbulohen fanellat e reja të Kosovës

TOPSPORTI/ A. P.

8 September, 2019 @10:54

Dje para ndeshjes Kosova - Çekia, u bë edhe zyrtarisht ceremonia e pensionimit të futbollistit 33 vjeç Enis Alushi nga…

FRANCË - SHQIPËRI

Shqipëria e pafuqishme për kampionin e Botës

7 September, 2019 @22:41

Një ndeshje që filloi ‘çuditshëm’, duke marrë parasysh që në vend të hymnit të Shqipërisë, u intonua një tjetër hymn,…

FRANCA - SHQIPËRIA

Shqipëria në disavantazh pas pjesës së parë

7 September, 2019 @21:39

Pas 45 minutave lojë në “Stade de France”, rezultati në mes të Francës dhe Shqipërisë shënon 2-0 në favor të…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020