Të gjitha lajmet

LUFTË ITALIANE NË IRAN

Stramaccioni më afër se De Biasi

Stramaccioni më afër se De Biasi

29 April, 2020 @14:35

Ish trajneri i Interit, Andrea Stramaccioni, raportohet të jetë shumë afër nënshkrimit të marrëveshjes me Federatën iraniane të futbollit për postin e selektorit të këtij vendi.

I konfirmuar në bisedime me Federatën në fjalë ka qenë edhe ish trajneri i Shqipërisë, Gianni De Biasi, por si duket Stramaccioni po avancon në marrjen e postit, njofton Sky Sporti italian.

Stramaccioni 44 vjeç ka punuar edhe më parë në Iran, duke drejtuar skuadrën e Esteghlalit prej qershorit deri në dhjetor të vitit 2019. Strama njihet si trajner që udhëton shpesh, pasi që shpesh ka bërë të detyra jo të gjata me periudhë, duke drejtuar më parë edhe Panathinaikosin e Spartën e Pragës.

Irani ka pasur dy ndeshje të aranzhuara për muajin mars 2020 ndaj Hong Kongut dhe Kamboxhës, që janë shtyer për shkak të pandemisë COVID-19.

CRISTIANO RONALDO

Kurdo që arrin te Juve, e pret karantinimi

29 April, 2020 @13:36

Super ylli portugez i futbollit dhe lojtari i Juventusit, Cristiano Ronaldo, pritet që këto ditë të arrijë në Torino, për…

MEDIA

Një ndërrim Pjanic - Arthur, i mundshëm

29 April, 2020 @0:55

Numri i ri i italianes Tuttosport bën të ditur se Juventusi është i gatshëm për të hyrë në ndërrim me…

MEDIA TALK

Vetëm një pengesë për kalimin e Ismajlit te Verona

Foto: FSHF

26 April, 2020 @23:11

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Ardian Ismajli, mund të bëhet shpejt zëvendësues i Amir Rrahmanit te Verona. Mbrojtësi nga Kosova…

NJOFTIMI I KRYEMINISTRIT CONTE

Italia lehtëson dhe përcakton fazat e rifillimit

Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte

26 April, 2020 @21:27

Tashmë Italia e ka gati krejt planin, ndërsa rifillimi i stinorit në Serie A është planifikuar të ndodh në disa…

MEDIA TALK

Inzaghi është si Klopp

25 April, 2020 @22:18

Golashënuesi më i mirë i këtij stinori në Serie A, Ciro Immobile, ka bërë një krahasim të trajnerëve me të…

Të gjitha lajmet nga Serie A