Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MITROVICË

Suada Jashari largohet nga KFF Mitrovica

Suada Jashari largohet nga KFF Mitrovica


28 September, 2021 @8:49

Trajnerja e deritashme e klubit të pakonkurrencë në futbollin e femrave, ka dhënë dorëheqje, duke u larguar nga posti i saj.

Suada Jashari është larguar nga posti i saj pasi që ka pasur mosmarrëveshje me drejtuesit e klubit.

“Arsyet janë mosmarrëveshjet e shumta që i krijoi drejtori i këtij ekipi ndaj meje e që u bënë edhe mosmarrëveshje në mes të drejtuesve në mes vete ku faktori kryesor isha unë. Prandaj e shoh si të arsyeshme qe unë të tërhiqem për hirë të djersës që kam derdh tash 4 vite aty si lojtare dhe 7 muaj si trajnere. Kam shumë për të thënë por nuk dua të prononcohem më shumë për respekt te punës që kam bëre aty, për respekt të vajzave të ekipit dhe të kryetarit Hajrullah Haxhiu. Faleminderit trajnerit Veton Çitaku që më ka ndihmuar shumë gjatë kësaj kohe, faleminderit vajzave për punën dhe bashkëpunimin deri sot, ju dëshiroj shëndet dhe shumë suksese në vazhdimësi,” ka shkruar ajo në llogarinë e saj në Facebook

KFF Mitrovica është superiore zakonisht në elitë të futbollit femror. Skuadra nga tri ndeshjet e para të stinorit 2021/22 ka shënuar tri fitore dhe ka goldallim prej 39-0.

Ato e nisën sezonin me fitore 12-0 ndaj Lirisë, për të vazhduar 0-8 ndaj Malishevës dhe së fundi 19-0 ndaj Intelektualeve.


REFERËT

Përcaktohen gjyqtarët e mesjavës në Superligë

FFK Superliga

Përcaktohen gjyqtarët e mesjavës në Superligë

27/09/21 @ 22:09

KOMISIONI I GARAVE

“Intelektualët” e “Skifterat” fusin në disiplinore Dritën e Gjilanin

FFK Superliga

“Intelektualët” e “Skifterat” fusin në disiplinore Dritën e Gjilanin

27/09/21 @ 21:56

KOSOVA U17 - FEMRAT

Aurora Racaj siguron pikën për Kosovën U17

Përfaqësuesja

Aurora Racaj siguron pikën për Kosovën U17

27/09/21 @ 21:45

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (6)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (6)

27/09/21 @ 16:56

STAR OF THE GAMEWEEK

Gerhard Progni (KF Gjilani), Ylli i javës (6)

FFK Superliga

Gerhard Progni (KF Gjilani), Ylli i javës (6)

27/09/21 @ 15:45

FERENCVAROS - UJPEST

Myrto Uzuni shkëlqen në derbi

International/Sportistë shqiptarë në botë

Myrto Uzuni shkëlqen në derbi

27/09/21 @ 08:40

VUSHTRRIA 4-3 RAMIZ SADIKU

Në goleadë fiton Vushtrria dhe del në pozitën e dytë

FFK Liga e parë

Në goleadë fiton Vushtrria dhe del në pozitën e dytë

26/09/21 @ 18:12

TREPÇA - DRENASI

Drenasi me fitoren e radhës, për të rrëzuar Trepçën

FFK Liga e parë

Drenasi me fitoren e radhës, për të rrëzuar Trepçën

26/09/21 @ 10:29

FLAMURTARI - 2KORRIKU

2 Korriku ndalet nga Flamurtari

FFK Liga e parë

2 Korriku ndalet nga Flamurtari

25/09/21 @ 18:10

RAHOVECI 6-1 LIRIA

Rahoveci demolon Lirinë

FFK Liga e parë

Rahoveci demolon Lirinë

25/09/21 @ 17:34

ISTOGU - TREPÇA'89

Penalltia siguron fitoren e rëndësishme për ‘89shin

FFK Liga e parë

Penalltia siguron fitoren e rëndësishme për ‘89shin

25/09/21 @ 17:21

VËLLAZNIMI 4-0 BESA

Vëllaznimi bindës, fitorja e katërt rresht

FFK Liga e parë

Vëllaznimi bindës, fitorja e katërt rresht

25/09/21 @ 17:18

ARBËRIA - FERIZAJI

Vojvoda vendos! Arbëria merr fitoren e parë të stinorit

FFK Liga e parë

Vojvoda vendos! Arbëria merr fitoren e parë të stinorit

24/09/21 @ 17:38

ONIX - A&N

A&N fiton në frymën e fundit, kërcen në pozitën e dytë

FFK Liga e parë

A&N fiton në frymën e fundit, kërcen në pozitën e dytë

24/09/21 @ 17:19

KD I FFK

Vitia pa mjek, futet në disiplinore

FFK Liga e parë

Vitia pa mjek, futet në disiplinore

23/09/21 @ 14:49

2 KORRIKU - ARBËRIA

2 Korriku me lehtësi ndaj Arbërisë, ruan kreun

FFK Liga e parë

2 Korriku me lehtësi ndaj Arbërisë, ruan kreun

20/09/21 @ 19:17


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë