Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

STAR OF THE GAMEWEEK

Gerhard Progni (KF Gjilani), Ylli i javës (6)

Gerhard Progni (KF Gjilani), Ylli i javës (6)


27 September, 2021 @15:45

Futbollisti i Gjilanit, Gerhard Progni, me supergolin e tij në superderbin Drita-Gjilani, është bërë lojtari më i mirë i xhiros VI të Superligës dhe është shpërblyer me çmimin e Yllit të Javës nga FFK.

Progni, ka shënuar super gol në fitoren e Gjilanit ndaj Dritës, ndërsa ekipi i tij në fund ka fituar 0-2 në fund.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga