Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

EDHE NJË TRANSFERIM NGA '89-shi

Sulmuesi i ‘89-shit, zyrtarisht te CSKA Sofia

Sulmuesi i ‘89-shit, zyrtarisht te CSKA Sofia


12 February, 2021 @23:04

Sulmuesi i ri nga Gana, që ka shënuar gjashtë gola dhe dy asistime në stinorin vjeshtor të Superligës me Trepçën’89, Charles Bismarck Sie është edhe zyrtarisht lojtar i ri i CSKA Sofias.

Sie 19-vjeçar u zyrtarizua orë më parë te kampioni i shumëfishtë i Bullgarisë, ndërsa edhe Trepça’89 ka falenderuar ganezin për kontributin e dhënë.

Asnjëra nga skuadrat s’kanë publikuar shumën e transferit, derisa Transfermarkt shkruan se vlera e kalimit të lojtarit nga ekipi mitrovicas te ai i Sofjes është 150 mijë euro.

charles bismarck sie

“Bismarck Sie ishte pjesë e jona për gjashtë muaj dhe shpejt mori vëmendjen e shumë klubeve të mëdha, ndërsa ne arritëm gjuhë të përbashkët me klubin CSKA Sofia,” ka bërë të ditur njoftimi i Trepçës’89.

Kujtojmë, ‘89-shi ka arritur të shesë tri lojtarë në liga të mesme për kah rëndësia këtë sezon, duke nisur me Arb Manajn në Ankara Keçiörengucu, pastaj Milot Avdylin në Aarau si dhe tash Charles Bismarck Sien në CSKA të Sofjes. Gjithashtu skuadra ka transferuar edhe të talentuarin Arlind Shabani në Strugë të Maqedonisë së Veriut si dhe Lassine Traoren në Osterlen të Suedisë.


COACH

Hernan Crespo në krye të skuadrës braziliane

International

Hernan Crespo në krye të skuadrës braziliane

12/02/21 @ 22:51

BUNDESLIGA

Leipzig vazhdon ndjekjen e kreut në Bundesligë

Bundesliga

Leipzig vazhdon ndjekjen e kreut në Bundesligë

12/02/21 @ 22:24

LIGA e PARË

Granit Osmanollaj operohet me sukses

FFK Liga e parë

Granit Osmanollaj operohet me sukses

12/02/21 @ 22:06

KATEGORIA SUPERIORE

Ndeshja e shtatë pa fitore për Skënderbeun

FSHF Kategoria Superiore

Ndeshja e shtatë pa fitore për Skënderbeun

12/02/21 @ 21:46

TURQIA

Fitore e vlefshme për skuadrën e Elbasan Rashanit

International/Sportistë shqiptarë në botë

Fitore e vlefshme për skuadrën e Elbasan Rashanit

12/02/21 @ 21:32

SUPERLIGA

Caktohen referët e xhiros 19 në Superligë

FFK Superliga

Caktohen referët e xhiros 19 në Superligë

12/02/21 @ 20:49

XHIROJA 19

Nesër rifillon Superliga me 3 ndeshje

FFK Superliga

Nesër rifillon Superliga me 3 ndeshje

12/02/21 @ 20:44

BUNDESLIGA

Upamecano vendos! Transferohet në...

Bundesliga

Upamecano vendos! Transferohet në...

12/02/21 @ 20:05

MIRLIND DAKU

Daku: Ndjenjë e papërshkruar të thyej rekordin si golashënuesi më i mirë

FFK Superliga

Daku: Ndjenjë e papërshkruar të thyej rekordin si golashënuesi më i mirë

10/05/21 @ 22:28

5 TITUJ RRESHT

“Ajaxi i Kosovës” fiton titullin e pestë rresht

FFK Superliga/FFK Liga e parë

“Ajaxi i Kosovës” fiton titullin e pestë rresht

10/05/21 @ 14:44

NGJITJA NË KARRIERË

Ish lojtari i skuadrës kosovare ngjitet në Superligën e Turqisë

FFK Superliga

Ish lojtari i skuadrës kosovare ngjitet në Superligën e Turqisë

10/05/21 @ 14:22

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (34)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (34)

10/05/21 @ 13:48

SHPËTIM IDRIZI

Idrizi: Fitore motivuse për të arritur rezultate pozitive në dy sfidat e fundit

FFK Superliga

Idrizi: Fitore motivuse për të arritur rezultate pozitive në dy sfidat e fundit

09/05/21 @ 18:56

ISMET MUNISHI

Munishi për ndeshjen e radhës me Prishtinën: “Nuk na intereson kush bëhet kampion”

FFK Superliga

Munishi për ndeshjen e radhës me Prishtinën: “Nuk na intereson kush bëhet kampion”

09/05/21 @ 18:45

FARUK ELSHANI

Elshani: Patëm mundësi që të marrim një pikë

FFK Superliga

Elshani: Patëm mundësi që të marrim një pikë

09/05/21 @ 18:31

ARDIAN BASHA

Basha: Nuk po na jepet ajo që po na takon

FFK Superliga

Basha: Nuk po na jepet ajo që po na takon

09/05/21 @ 18:16

ARDIAN NUHIU

Nuhiu: Barazimi ishte rezultat real

FFK Superliga

Nuhiu: Barazimi ishte rezultat real

09/05/21 @ 18:07

ZEKIRIJA RAMADANI

Ramadani: Bashkëlojtarët e shpëtuan Nikën nga kriza psikologjike

FFK Superliga

Ramadani: Bashkëlojtarët e shpëtuan Nikën nga kriza psikologjike

09/05/21 @ 17:35


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga