Të gjitha lajmet

DRITA - VUSHTRRIA

Super Drita, goleadë për kryesim!

Super Drita, goleadë për kryesim!

3 October, 2019 @16:22

Momentumin e fituar pas triumfit në derbi, Drita e ka vazhduar edhe në përballjen e sotme ndaj Vushtrrisë.

Gjilanasit sot triumfuan lehtësisht me rezultat 5-1 ndaj Vushtrrisë, në një takim që nuk pati shumë histori, me vendasit që në asnjë moment nuk lanë dilemë sa i përket fituesit.

Lucas Cardoso e hapi serinë e golave në minutën e 21’ të ndeshjes, e më pas goli i Bujar Shabanit (39’) i dërgoi skuadrat në pushim pranë rezultatit 2-0.

E në pjesë e dytë, Drita shënoi edhe 3 herë (Betim Haxhimusa 51’ e 84’ dhe Xhevdet Shabani 62’), ndërkohë që Vushtrria golin e nderit e gjeti në minutën e 80’ përmes penalltisës së Matheus De Paulas, duke bërë kështu që ndeshja të mbyllet me rezultatin përfundimtar 5-1.

TABELA AKTUALE

Kjo fitore bën që Drita falë golaverazhit të jetë lidere e Superligës aktualisht, kurse Vushtrria për momentin ndodhet në një pozitë tejet të palakmueshme.

a

FLAMURTARI - GJILANI

Gjilani fiton në kryeqytet, vazhdon ndjekjen

3 October, 2019 @16:25

Pa shumë probleme e ka kaluar duelin e tij në Prishtinë te Flamurtari skuadra e Gjilanit. Me dy gola të…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Flamurtari - Gjilani

3 October, 2019 @14:03

Janë caktuar formacionet e Flamurtarit dhe të Gjilanit. FLAMURTARI: Selimaj, Granchov, Ilijovski, Maxhuni, Fetahi, Islijami, Bruqi, Kelmendi, Maliqi, Boshnjaku, Tallovic. …

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Vushtrria

3 October, 2019 @13:55

Janë caktuar formacionet zyrtare të Dritës dhe të Vushtrrisë. DRITA: Tofiloski, Hasanaj, Gërbeshi, Berisha, Blaqkori, B.Shabani, Krasniqi, Haxhimusa, Vucaj, Xh.Shabani,…

FERIZAJ - BALLKANI

Ballkani i pandalshëm, fiton edhe në Ferizaj

2 October, 2019 @16:47

Pas fitores 0-1 ndaj Drenicës në Skenderaj, Ballkani i Ismet Munishit ka shënuar edhe një fitore të rëndësishme në udhëtim. …

DUKAGJINI - TREPÇA '89

Demiri për fitoren e parë të Dukagjinit

2 October, 2019 @16:40

Vjen fitorja e parë e Dukagjinit në elitën e futbollit kosovar sivjet! Skuadra nga Klina sot arriti ta mposhtë Trepçën…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga