Të gjitha lajmet

YOUNG BOYS 3-2 ZURICH

Super-gol dhe asisti i Kolollit s’mjaftojnë për Zurichun

Super-gol dhe asisti i Kolollit s’mjaftojnë për Zurichun

19 June, 2020 @22:37

Treshja e reprezentacionit të Kosovës, Mirlind Kryeziu, Hekuran Kryeziu dhe Benjamin Kololli kanë qenë startues në duelin që ekipi i tyre Zurich, u mposht në fund nga Young Boysi lider 3-2 [Nsame 32, 81, 85 - Tosin 25, Kololli 38].

Zurichu dy herë ishte në avantazh në këtë ndeshje dhe atë me kontribut direkt të Kolollit, që asistoi në golin e parë dhe shënoi super-gol nga gjuajtja e lirë për 0-1 dhe 1-2.

TABELA AKTUALE

Mirëpo, forma e jashtëzanoshme e sontme e kamerunasit të liderëve, Jean-Pierre Nsame ka qenë vrasëse për mysafirët. Nsame shënoi hat-trick për t’i shuar shpresat e Zurichut për të nxjerrë pikë nga lideri dhe kështu ata u detyruan të dalin nga fusha kokulur.

Përndryshe nga futbollistët e Kosovës, vetëm Kololli u zëvendësua. Benjamin Kololli luajti 83 minuta, për tu zëvendësuar nga slloveni Bla Kramer.

 

TE SHKUPI

Kapiteni legjendar përfundon karrierën si futbollist, nënshkruan si trajner i ri i klubit

Foto: FCShkupi.com

19 June, 2020 @15:48

Pas përfundimit të parakohshëm të stinorit 2019/20 në Maqedoninë Veriore për shkak të ri-shpërthimit të rasteve me coroanvirus, skuadra e…

KOMUNIKATA

Shkëndija ndahet me Dallkun

Foto: fcshkendija.com

19 June, 2020 @15:07

Mbrojtësi i reprezentacionit të Kosovës, Ardin Dallku, është ndarë me ekipin e tij Shkëndija. Zyrtarisht njoftimin e ka lëshuar…

TURKISH CUP

Hattrick i Cisses dërgon Alanyën në finale

Foto: Alanyaspor/fb

18 June, 2020 @23:28

Pas duelit të parë të fituar si mysafir 0-1 në Antalya, Alanyaspor ka shënuar fitore edhe në duelin e kthimit…

90MIN DHE ASIST

Fidan Aliti me asist në fitoren e parë të stinorit

Fotot: Kalmar/fb

18 June, 2020 @22:57

Mbrojtësi i Kosovës, Fidan Aliti, ka regjistruar një asistim në fitoren e ekipit të tij Kalmar sonte. Pas humbjes…

KUPA E TURQISË

Trabzoni eliminon Fenerin e Muriqit, për të shkuar në finale

Foto: Trabzonspor/fb

16 June, 2020 @21:54

Skuadra e Trabzonsporit ka arritur të shënojë fitore edhe në ndeshjen e kthimit ndaj Fenerbahçes sonte, për të shkruar emrin…

Të gjitha lajmet nga International