Të gjitha lajmet

EDI MARTINI

Teuta zyrtarizon pasardhësin e Shkëmbit

Teuta zyrtarizon pasardhësin e Shkëmbit

17 December, 2019 @2:42

Skuadra e Teutës së Durrësit, pas disfatës më thellë të stinorit shkarkoi nga detyra trajnerin e deritashëm të saj, Bledi Shkëmbi.

Dhe nuk vonoi shumë, një ditë më pas ata emëruan trajnerin e ri të skuadrës që do të merr drejtimin e skuadrës durrësake.

Edi Martini @ Teuta

Ai është shkodrani Eduard (Edi) Martini 44 vjeç, që kishte drejtuar Teutën edhe në stinorin 2010/11.

Martini 44 vjeç, që një kohë të gjatë nuk ka drejtuar skuadër të Superiores, kujtojmë ka qenë ndër të paktit futbollistë shqiptar që kanë arritur të depërtojnë gjatë viteve të ‘90-ta në arenën ndërkombëtare, derisa ai ka luajtur për Vevcen, Klagenfurtin dhe Eintrachtin, ndërsa ka regjistruar edhe dy paraqitje për kombëtaren shqiptare gjatë viteve 1994 e 1995.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga