Të gjitha lajmet

GJAKOVË

Themeli vihet, nis pritja për stadiumin e Vëllaznimit me investim milionësh

Fotot: KFVellaznimi/fb & V.Dumoshi/fb

Themeli vihet, nis pritja për stadiumin e Vëllaznimit me investim milionësh

21 May, 2020 @19:40

Sot edhe solemnisht në Gjakovë është vendosur gurthemeli për fillimin e punimeve për ndërtimin e stadiumit të ri modern të qytetit të Gjakovës.

Ardian Gjini

KF Vëllaznimi që po lufton për mbijetesë në Ligë të Parë të Kosovës, tash e tutje pritet të ketë stadiumin modern.

Vlora Dumoshi

Ministrja e Sportit të Kosovës Vlora Dumoshi ka treguar se ka vendosur gurthemelin për stadiumin e ri të qytetit të Gjakovës, investim ky që kalon shifrën e 1 milionë eurove.

Stadiumi i qytetit te Gjakoves

Kreu i qytetit të Gjakovës në statusin e tij nuk ka përmendur shifra. Ai ka thënë se është një objekt me të cilin do të krenohet Gjakova.

Stadiumi i qytetit te Gjakoves

Në anën tjetër sportdashësit dhe adhuruesit e Vëllaznimit mirëpresin një investim të tillë në qytetin e Gjakovës.

Stadiumi i qytetit te Gjakoves

Mirëpo, mbetet të shihet se kur do të përfundojë një projekt i tillë, pasi që ka qytete shembuj, si Prizreni, ku me vite të tëra s’kanë përfunduar këto punime.

PRIZREN

Gjysmë milion euro mbështetje Lirisë për stadiumin

20 May, 2020 @15:03

Në Prizren sot ka qëndruar ministrja e Sportit të Kosovës, Vlora Dumoshi, e cila ka vizituar klubin e Lirisë dhe…

REAGIMI I DREJTORIT

Liria konsideron se Liga e Parë po anashkalohet

17 May, 2020 @16:09

Drejtori i Lirisë, dikur edhe ish futbollisti i saj i gjeneratës së artë, Erxhan Dana, ka reaguar sot në llogarinë…

KOSOVA NË FIFA

4 vjetori i fitores së plotë

13 May, 2020 @0:23

Kongresi i 66 i FIFAs mbahej në Mexico City, në datën e sotme 13 maj të vitit 2016. Kosova,…

RIFILLIMI

Kërkesa e FFK-së, ende pa përgjigje

Foto nga arkivi/ TOPSPORTI/ Erdis Driza

12 May, 2020 @21:15

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka kërkuar nga Ministria e Shëndetësisë (MSH) dhe Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të…

KOMUNIKATA E SHOQATËS

Shoqata: Futbollistët duan vazhdim, pasi s’kanë rroga

Foto nga arkivi TOPSPORTI/ Erdis Driza

11 May, 2020 @19:20

Shoqata për Mbrojtjen e të Drejtave të Futbollistëve të Kosovës (ShMDFK) para pak çastesh ka dalë me një Komunikatë për…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë