Të gjitha lajmet

JUVENTUS 2-0 SAMPDORIA

Titulli i nëntë radhazi për Juventusin

Titulli i nëntë radhazi për Juventusin

26 July, 2020 @23:51

Me fitoren 2-0 ndaj Sampdorias sonte, Juventus përfundimisht ka siguruar titullin e kampionit të Italisë, për të nëntin stinor radhazi.

Cristiano Ronaldo i dha epërsinë Juventusit në fund të pjesës së parë (45’) 1-0 ndërsa Federico Bernardeschi siguroi fitoren me golin e tij (67’) 2-0.

TABELA AKTUALE

Me këtë fitore, dy xhiro para fundit të stinorit Juventus me 83 pikë nga 36 xhiro, ka 7 pikë më shumë sesa ndjekësi i parë Inter (76p) që i bën bianconerët sonte - të festojnë të nëntin titull radhazi në Serie A.

FLET MINISTRI

Italia mund të nis stinorin e ri me tifozë

24 July, 2020 @16:37

Italia pritet që të lejojë një numër të tifozëve në stadiume duke nisur prej shtatorit, kur edhe do të fillojë…

E FUNDIT

Milan vazhdon me Piolin ‘brilant’

22 July, 2020 @0:27

Para pak çastesh Milan ka zyrtarizuar vazhdimin e kontratës së trajnerit aktual Stefano Pioli edhe për dy vite tjera. …

SASSUOLO 1-2 MILAN

Ibra çon Milanin në pozitën e pestë

Foto: ACMilan/tw

21 July, 2020 @23:45

Sulmuesi me përvojë, Zlatan Ibrahimovic, ka shënuar çift-golësh sot për ekipin e tij Milan, për t’ia sjellë fitoren ndaj Sassuolos…

JUVENTUS 2-1 LAZIO

Cristiano afron Juven te titulli dhe barazohet me Immobilen në krye

Foto: juventus/tw

20 July, 2020 @23:48

Cristiano Ronaldo ka shënuar dy gola me të filluar pjesa e dytë, për t’ia trasuar rrugën Juventusit drejt titullit të…

INTER 3-1 TORINO

Inter ngritet në vend të dytë me fitore

Foto: Inter/tw

14 July, 2020 @0:08

Pas një loje jo të mirë në pjesë të parë të ndeshjes dhe disavantazhit pas 45 minutave të para, Inter…

Të gjitha lajmet nga Serie A