Të gjitha lajmet

KRYHEN TESTET, DALIN REZULTATET

Tjerët te Juventusi rezultuan negativ në coronavirus

Tjerët te Juventusi rezultuan negativ në coronavirus

22 March, 2020 @13:39

Sky Sport Italia ka bërë të ditur sot se Juventus ka kryer testimin e të gjithë futbollistëve të ekipit dhe përveç treshes, për të cilat tashmë dihet: Paulo Dybala, Blaise Matuidi dhe Daniele Rugani - futbollistët tjerë të skuadrës kanë rezultuar negativ.

Në test janë përfshirë edhe Cristiano Ronaldo, që është vetizoluar në Madeira me familjen e tij, pastaj Gonzalo Higuain, Miralem Pjanic, Sami Khedira e Douglas Costa.

Por, Sky Sport Italia ka shtuar se të gjithë këta futbollistë, kur të kthehen në Itali, duhet përsëri që të izolohen për dy javë tjera para se t’i kthehen ekipit.

ROSSONERI

Milan konfirmon: Babë e bir me coronavirus

21 March, 2020 @20:52

Drejtori i Milanit, Paolo Maldini dhe djali i tij Daniel Maldini janë testuar pozitiv për coronavirus. “Milan konfirmon se…

LA REPUBBLICA

Pritet të ketë data të reja të vazhdimit të kampionatit

21 March, 2020 @20:34

Numri i madh i të vdekurve nga pandemia coronavirus në Itali, ka bërë që krerët e skuadrave të Serie A-së…

I TRETI TE JUVENTUSI

Dybala infektohet me coronavirus

21 March, 2020 @19:43

Sulmuesi i Juventusit, Paulo Dybala, është konfirmuar që bashkë me të shoqen e tij të jenë infektuar me coronavirus. …

BERGAMO

Atalanta në karantinë, pasi lojtari i Valencias del pozitiv

15 March, 2020 @21:25

Skuadra e Atalantës që arriti sukses historik duke e eliminuar Valencian nga Liga e Kampionëve dhe siguroi çerekfinalen e garës,…

ITALI

Serie A mund të rinis më 3 maj

14 March, 2020 @20:17

Sipas të përditshmes La Repubblica, me futbollistë që çdo ditë po shtohen me shenja të coronavirusit, Serie A mund të…

Të gjitha lajmet nga Serie A