Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TOTTENHAM 4-0 WOLFSBERGER

Tottenham siguron i pari të tetën e finales

Foto: Tottenham/fb

Tottenham siguron i pari të tetën e finales


24 February, 2021 @23:42

Tottenham ka kaluar lehtë edhe në ndeshjen e dytë ndaj përfaqësuesit austriak në Europa League, Wolfsberger, duke e mposhtur me 4 gola të shënuara edhe në ndeshjen e dytë 4-0 [Dele 10, Vinicius 50, 83, Bale 73].

Ndeshjen e parë londinezët e kishin fituar 1-4 dhe me rezultat të përgjithëshëm 8-1 ata siguruan një vend në të tetën e finales së garës së dytë sipas rëndësisë në Evropë.

 


ATALANTA 0-1 REAL MADRID

Atalanta me 10 lojtarë, Mendy për avantazh minimal

Champions League/Serie A/La Liga

Atalanta me 10 lojtarë, Mendy për avantazh minimal

24/02/21 @ 22:57

BORUSSIA MONCHENGLADBACH 0-2 MANCHESTER CITY

City merr avantazhin e madh për çerekfinale

Champions League/Premier League/Bundesliga

City merr avantazhin e madh për çerekfinale

24/02/21 @ 22:54

11-SHET

Formacionet zyrtare: Borussia M’Gladbach - Man City

Champions League

Formacionet zyrtare: Borussia M’Gladbach - Man City

24/02/21 @ 19:58

11-SHET

Berat Djimsiti startues kundër Real Madridit

Champions League

Berat Djimsiti startues kundër Real Madridit

24/02/21 @ 19:50

MEDIA TALK

Bruno para dyfishit të pagës dhe kontratës së re

Europa League/Premier League/Transfere

Bruno para dyfishit të pagës dhe kontratës së re

09/05/21 @ 13:37

SUPERLIGA EVROPIANE

Barça, Juve e Real me dënime më të ashpra, të tjerët arrijnë akord me UEFA-në

Champions League/Europa League

Barça, Juve e Real me dënime më të ashpra, të tjerët arrijnë akord me UEFA-në

07/05/21 @ 20:51

ARSENAL - VILLARREAL

Barazim në Londër, Villarreali në finale!

Europa League

Barazim në Londër, Villarreali në finale!

06/05/21 @ 23:14

ROMA - MANCHESTER UNITED

Fitore e Romës në Itali, në finale shkon United

Europa League

Fitore e Romës në Itali, në finale shkon United

06/05/21 @ 22:59

ARSENAL

Aubameyang ka humbur katër kilogram

Europa League/Premier League

Aubameyang ka humbur katër kilogram

06/05/21 @ 15:03

JOSE MOURINHO

Perandori i ri i Romës

Europa League/Serie A

Perandori i ri i Romës

05/05/21 @ 09:58

GDANSK

Mbi 9 mijë tifozë në finale

Europa League/Premier League/Serie A/La Liga

Mbi 9 mijë tifozë në finale

04/05/21 @ 00:26

MEDIA TALK

Roma pas Van de Beek

Europa League/Premier League/Serie A/Transfere

Roma pas Van de Beek

03/05/21 @ 13:34

VILLARREAL - ROMA

Pepe mban gjallë Arsenalin, finalisti vendoset në Londër

Europa League

Pepe mban gjallë Arsenalin, finalisti vendoset në Londër

29/04/21 @ 23:11

UNITED - ROMA

United zgjohet në pjesën e dytë, i afrohet finales

Europa League

United zgjohet në pjesën e dytë, i afrohet finales

29/04/21 @ 22:59


 
Të gjitha lajmet nga Europa League