Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BORUSSIA MONCHENGLADBACH 0-2 MANCHESTER CITY

City merr avantazhin e madh për çerekfinale

City merr avantazhin e madh për çerekfinale


24 February, 2021 @22:54

Manchester City ka arritur të mposht ekipin debutues në fazën eliminatore të Champions League, Borussia Monchengladbach 0-2 [Bernardo 29, Jesus 65] duke e mposhtur në Budapesht.

Nga një gol për pjesë kanë mjaftuar për fitoren e Cityt, edhe pse djemtë e Pep Guardiolës lehtë do të mund të fitonin edhe më thellë.

Fitorja bën Cityn të jetë i qetë para ndeshjes së kthimit dhe thuajse me një këmbë janë në çerekfinale të Champions, pasi që gjermanët e Gladbachut nuk duket të kenë më shumë fuqi për befasi.


11-SHET

Formacionet zyrtare: Borussia M’Gladbach - Man City

Champions League

Formacionet zyrtare: Borussia M’Gladbach - Man City

24/02/21 @ 19:58

11-SHET

Berat Djimsiti startues kundër Real Madridit

Champions League

Berat Djimsiti startues kundër Real Madridit

24/02/21 @ 19:50

ARSENAL

Abuzimi në rrjete sociale po e ‘vret’ futbollin

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Abuzimi në rrjete sociale po e ‘vret’ futbollin

24/02/21 @ 19:40

KOMBËTARET

Musiala vendos të përfaqësojë Gjermaninë

Premier League/Bundesliga/International/Transfere

Musiala vendos të përfaqësojë Gjermaninë

24/02/21 @ 19:05

NEYMAR

Neymar me kontratë të re në PSG?

Champions League/Ligue 1

Neymar me kontratë të re në PSG?

15/04/21 @ 14:06

CHAMPIONS LEAGUE

Champions League - datat e gjysmëfinaleve

Champions League

Champions League - datat e gjysmëfinaleve

15/04/21 @ 10:55

LIVERPOOL 0-0 REAL MADRID

Reali i pamposhtur në Anfield, në gjysmëfinale pas 3 vjetësh

Champions League

Reali i pamposhtur në Anfield, në gjysmëfinale pas 3 vjetësh

14/04/21 @ 22:39

DORTMUND 1-2 MAN CITY

City në gjysmëfinale, përsëritet suksesi historik

Champions League

City në gjysmëfinale, përsëritet suksesi historik

14/04/21 @ 22:39

DORTMUND - MANCHESTER CITY

Dortmund - Manchester City, 11-shet startuese

Champions League

Dortmund - Manchester City, 11-shet startuese

14/04/21 @ 19:56

LIVERPOOL - REAL MADRID

Liverpool - Real Madrid, 11-shet startuese

Champions League

Liverpool - Real Madrid, 11-shet startuese

14/04/21 @ 19:52

BULINEWS

Nagelsmann përgjigjet lidhur me spekulimet për Bayernin

Champions League/Bundesliga/Transfere

Nagelsmann përgjigjet lidhur me spekulimet për Bayernin

14/04/21 @ 15:39

CHAMPIONS LEAGUE

Pjesëmarrjet në gjysmëfinale: Chelsea mbi Unitedin!

Champions League/Premier League

Pjesëmarrjet në gjysmëfinale: Chelsea mbi Unitedin!

14/04/21 @ 14:03

FORMACIONET E MUNDSHME

Rast për dëshmim

Champions League/Premier League/Bundesliga

Rast për dëshmim

14/04/21 @ 14:00

FORMACIONET E MUNDSHME

A do të ketë rikthim të madh në Anfield?

Champions League/Premier League/La Liga

A do të ketë rikthim të madh në Anfield?

14/04/21 @ 13:51


 
Të gjitha lajmet nga Champions League