Të gjitha lajmet

EKIPI TURK

Trabzoni reagon, e çon UEFA-në në CAS

Trabzoni reagon, e çon UEFA-në në CAS

3 June, 2020 @20:29

Skuadra turke Trabzonspor së fundi përmes një komunikate të lëshuar në faqen zyrtare të klubit ka bërë të ditur se do të ankohet në CAS (Gjykata e Arbitrazhit të Sportit) lidhur me vendimin e fundit të UEFA-së.

UEFA suspendoi Trabzonsporin për një vjet mospjesëmarrje në garat e UEFA-së 2020/21 ose 2021/22.

“Me gjithë respektin për vendimin, ne përmes avokatëve të klubit do t’i drejtohemi CAS-it dhe do të kërkojmë drejtësi, pasi që besojmë fuqishëm se kemi kryer të gjitha obligimet sipas rregullave,” është thënë ndër të tjera në komunikatën e klubit turk.

Trabzonspori brenda 10 ditëve do të duhet të deponojë ankesën në CAS.

UEFA

Trabzonit i ndalohet pjesëmarrja në gara evropiane

3 June, 2020 @20:17

Për shkak të mosrespektimit të fair-playit financiar, ekipi që po mëton të bëhet kampion i Superligës turke, Trabzonspor - nuk…

SQARIMI I RREGULLIT TË RI DHE ARSYETIMI

5 zëvendësime me 3 kërkesa, rregulli i ri FIFAs

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

9 May, 2020 @0:32

Shtëpia botërore e futbollit (FIFA) sot ka bërë një shtesë të përkohshme në rregullat e saja për futbollin duke shtuar…

GULFSTREAM G200

Cristiano Ronaldo dhe aeroplani i tij luksoz

6 May, 2020 @18:29

Superylli portugez i futbollit, Cristiano Ronaldo, ditë më parë arriti në Torino për tu karantinuar para se të nis stërvitjet…

MANCHESTER CITY

De Bruyne sinjalizon largimin?

3 May, 2020 @17:54

Premier Liga nuk dihet ende se kur do të rikthehet, mirëpo kjo nuk i ndalë lojtarët që ta planifikojnë të…

BAVARIA

Bayern zyrtarizon kanadezin deri më 2025

SShot: https://fcbayern.com/us

21 April, 2020 @20:16

Futbollisti i talentuar 19 vjeç, kanadezi Alphonso Davies, zyrtarisht ka nënshkruar kontratë të re me Bayern Munchenin deri në qershor…

Të gjitha lajmet nga Champions League