Të gjitha lajmet

UEFA

Trabzonit i ndalohet pjesëmarrja në gara evropiane

Trabzonit i ndalohet pjesëmarrja në gara evropiane

3 June, 2020 @20:17

Për shkak të mosrespektimit të fair-playit financiar, ekipi që po mëton të bëhet kampion i Superligës turke, Trabzonspor - nuk do të merr pjesë në gara evropiane.

UEFA ka lëshuar komunikatë zyrtare lidhur me ekipin turk, ku u ka bërë të ditur se në cilindo nga stinorët e ardhshëm që siguron garat evropiane, nuk do të mund të luaj aty 2020/21 ose 2021/22.

Në rast se Trabzonspor ankohet dhe kjo nuk mirret parasysh, për ekipin nga Deti i Zi pritet të jetë një goditje e madhe financiare mospjesëmarrja në gara evropiane - veçanërisht nëse këtë stinor ata sigurojnë pjesëmarrjen në Ligë të Kampionëve.

Dënimi i shqiptuar nga UEFA vlen për një stinor.

SQARIMI I RREGULLIT TË RI DHE ARSYETIMI

5 zëvendësime me 3 kërkesa, rregulli i ri FIFAs

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

9 May, 2020 @0:32

Shtëpia botërore e futbollit (FIFA) sot ka bërë një shtesë të përkohshme në rregullat e saja për futbollin duke shtuar…

GULFSTREAM G200

Cristiano Ronaldo dhe aeroplani i tij luksoz

6 May, 2020 @18:29

Superylli portugez i futbollit, Cristiano Ronaldo, ditë më parë arriti në Torino për tu karantinuar para se të nis stërvitjet…

MANCHESTER CITY

De Bruyne sinjalizon largimin?

3 May, 2020 @17:54

Premier Liga nuk dihet ende se kur do të rikthehet, mirëpo kjo nuk i ndalë lojtarët që ta planifikojnë të…

BAVARIA

Bayern zyrtarizon kanadezin deri më 2025

SShot: https://fcbayern.com/us

21 April, 2020 @20:16

Futbollisti i talentuar 19 vjeç, kanadezi Alphonso Davies, zyrtarisht ka nënshkruar kontratë të re me Bayern Munchenin deri në qershor…

MEDIA TALK

UEFA dhe ECA pajtohen: ligat në korrik, garat evropiane në gusht

13 April, 2020 @13:59

Lajmi i fundit për mbarëvajtjen dhe organizimin e ndeshjeve të mbetura në të gjitha garat për stinorin e mbetur 2019/20…

Të gjitha lajmet nga Champions League