Të gjitha lajmet

DRAGAN RADOVIC

Trajneri historik i Bashkimit, zyrtarizohet te Ylli

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi/ arkiv

Trajneri historik i Bashkimit, zyrtarizohet te Ylli

30 October, 2019 @23:48

Trajneeri malazias, që shkroi histori në Prizren, duke e bërë Bashkimin për herë të parë në histori të klubit - kampion - është emëruar trajner i ri i Yllit të Suharekës.

Dragan Radovic 42 vjeçar, i lindur në Cetinje të Malit të Zi, është zyrtarizuar si trajner i ri i Yllit sonte, ndërsa ai do të zëvendësojë në këtë pozitë trajnerin e shkarkuar sot, Arben Krasniqi.

Radovic së fundi ka punuar në elitën e basketbollit rumun, ku ka drejtuar ekipin e Otelul Galatit, ndërsa tash pritet të debutojë në bankën e suharekasve në përballjen e radhës të ekipit, që do ta luajë ndaj Pejës në fundjavën që vjen, të dileën në ora 17:00.

MEDI BAYREUTH - PRISHTINA

Prishtina pëson në Gjermani

FOTO/ FIBA Europe Cup

30 October, 2019 @22:06

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, ka pësuar humbjen e parë në FIBA Europe Cup. Prishtina u mposht…

TRANSMETIMI

Livestream: medi Bayreuth - Prishtina

FOTO/ KB Prishtina

30 October, 2019 @14:04

Kampionia e Kosovës në basketboll, Prishtina, sonte në ora 20:00 do të përballet me skuadrën gjermane medi Bayreuth në kuadër…

E FUNDIT

Ylli ndahet me Arben Krasniqin

30 October, 2019 @10:54

Skuadra e Yllit të Suharekës para pak çastesh ka bërë të ditur se ka ndarë rrugët me trajnerin e saj…

FIBA EUROPE CUP

Prishtina sonte përballë gjermanëve

Foto: fibaeuropecup

30 October, 2019 @9:08

Kampionia e Kosovës, Sigal Prishtina të mërkurën do të përballet në udhëtim me skuadrën gjermane, Medi Bayreuth, ndeshje që fillon…

SHIKUESHMËRIA

Prizreni-Ylli, ndeshja më e shikuar e fundjavës

TOPSPORTI/ A. P.

29 October, 2019 @15:54

Dueli ndërmjet Prizrenit dhe Yllit i xhiros së shtatë të Superligës së Kosovës, është raportuar të jetë më i shikuar…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga