Të gjitha lajmet

DRAGAN RADOVIC

Trajneri historik i Bashkimit, zyrtarizohet te Ylli

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi/ arkiv

Trajneri historik i Bashkimit, zyrtarizohet te Ylli

30 October, 2019 @23:48

Trajneeri malazias, që shkroi histori në Prizren, duke e bërë Bashkimin për herë të parë në histori të klubit - kampion - është emëruar trajner i ri i Yllit të Suharekës.

Dragan Radovic 42 vjeçar, i lindur në Cetinje të Malit të Zi, është zyrtarizuar si trajner i ri i Yllit sonte, ndërsa ai do të zëvendësojë në këtë pozitë trajnerin e shkarkuar sot, Arben Krasniqi.

Radovic së fundi ka punuar në elitën e basketbollit rumun, ku ka drejtuar ekipin e Otelul Galatit, ndërsa tash pritet të debutojë në bankën e suharekasve në përballjen e radhës të ekipit, që do ta luajë ndaj Pejës në fundjavën që vjen, të dileën në ora 17:00.

PRIZREN

KB Bashkimi mbledh arkivin, thërret për përkrahje

Foto: KBBashkim/fb

27 May, 2020 @13:29

Klubi i Bashkimit që është më i vjetri në Kosovë, themeluar që në 1945, ka filluar të bëj grumbullimin e…

VENDIMI I FBK-së

Kosova nuk do të ketë garues në Basketball Champions League 2020/21

Foto: fibaeurope/fb

24 May, 2020 @0:59

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) në njërin ndër njoftimet e fundit të saja ka bërë të ditur se nuk…

ON THIS DAY

Dy vjet nga titulli historik

TOPSPORTI/ A. Paçarizi

23 May, 2020 @0:06

Në datën e sotme dy vite më parë, 23 maj 2020, KB Bashkimi nga Prizreni për herë të parë u…

MITROVICË

Në shtator Trepça luan PlayOutin për shpëtim të stinorit në Superligë

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

22 May, 2020 @16:42

Me Vendimin e sotëm të Bordit të Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) është bërë e ditur se ish kampionia…

FERONIKELI & LIPJANI BIEN

Feronikeli e Lipjani bien nga Superliga

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

22 May, 2020 @16:14

Vendimi i fundit i Bordit të Federatës së Baskebollit të Kosovës (FBK) ka bërë që Feronikeli dhe Lipjani të bien…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga