Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

EUROPEAN SUPERCUP

Triumfi i Atleticos dhe ‘jeta’ pa Ronaldon e Zidanin për Realin

Foto: UefaChampionsLeague/fb

Triumfi i Atleticos dhe ‘jeta’ pa Ronaldon e Zidanin për Realin


16 August, 2018 @13:23

Real Madrid ka nisur një periudhë të re jetese në futboll, pa Cristiano Ronaldon dhe trajnerin Zinedine Zidane.

Kjo përfundoi me disfatë mbrëmë, në ndeshjen e Superkupës së Evropës, ku Atletico Madrid pas vazhdimeve triumfoi 4-2 për të çuar këtë trofe në pjesën tjetër të Madridit.

Karim Benzema

Ndeshja e parë zyrtare garuese e UEFAs për mbretërit pa Ronaldon, prej se ky shkoi në Juventus për 110 milionë euro dhe pa Zidanin që u largua pas tre titujve të Ligës së Kampionëve radhazi, kaloi me humbje.

Diego Costa ka qenë i pakapshëm për kampionët e Europës përgjatë 90 minutave lojë. Ai shënoi dy herë, për avantazhin 0-1, e pastaj edhe për të çuar ndeshjen në vazhdime, kur e bëri rezultatin 2-2, pas barazimit nga Karin Benzema (27’, 1-1) dhe avantazhit nga Sergio Ramos (63’, 2-1).

E në vazhdime, me golat e mesfushorëve Saul dhe Koke, Atletico Madrid theu akullin e finaleve ndaj Real Madridit dhe shënoi fitore 2-4 në fund për të çuar trofeun e Superkupës Evropiane 2018.

Atletico Madrid European Supercup 2018


LIRIA

Liridon Fetahaj rikthehet në fole

FFK Superliga/Transfere

Liridon Fetahaj rikthehet në fole

15/08/18 @ 22:17

ZYRTARE

Prishtina me përforcim nga Shqipëria

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Prishtina me përforcim nga Shqipëria

15/08/18 @ 16:15

TRANSFER

I pesti brazilian te Vëllaznimi

FFK Liga e parë/Transfere

I pesti brazilian te Vëllaznimi

15/08/18 @ 11:05

STADIUMI

Vërejtje të vogla, shpresohet në vendim pozitiv

FFK Superliga/Liga e Kombeve/Përfaqësuesja

Vërejtje të vogla, shpresohet në vendim pozitiv

15/08/18 @ 10:31

SHKËNDIJA - SALZBURG

Shkëndija eliminohet nga gjigandi austriak

Champions League/International

Shkëndija eliminohet nga gjigandi austriak

14/08/18 @ 23:56

NEROAZZURRI

Spalletti nënshkruan vazhdimin

Serie A/Transfere

Spalletti nënshkruan vazhdimin

14/08/18 @ 18:42

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Liga e Kombeve/Russia 2018/Serie A/International

Pensionohet edhe Mandzukic

14/08/18 @ 18:35

TIEMOUE BAKAYOKO

Milan zyrtarizon Bakayokon

Premier League/Serie A/Transfere

Milan zyrtarizon Bakayokon

14/08/18 @ 18:23

JAVA I

Java e parë e Superligës, orari i ndeshjeve

FFK Superliga

Java e parë e Superligës, orari i ndeshjeve

14/08/18 @ 14:26

SUPERKUPA: DRITA - PRISHTINA

Drita përmbys Prishtinën në “Fadil Vokrri” për Superkupën 2018

FFK Superliga

Drita përmbys Prishtinën në “Fadil Vokrri” për Superkupën 2018

13/08/18 @ 21:52

SUPERKUPA

Nderohet Fadil Vokrri para fillimit të ndeshjes

FFK Superliga

Nderohet Fadil Vokrri para fillimit të ndeshjes

13/08/18 @ 19:57

SUPERKUPA

Skuadrat nisin nxemjet para ndeshjes

FFK Superliga

Skuadrat nisin nxemjet para ndeshjes

13/08/18 @ 19:23

MBUSHET ARKA

Përfitimet nga UEFA: Prishtina afro 2 milionëshit

Conference League/FFK Superliga/Champions League/Europa League

Përfitimet nga UEFA: Prishtina afro 2 milionëshit

30/07/21 @ 09:59

CHAMPIONS LEAGUE

Skuadrat që u kualifikuan në rrethin e tretë të Champions League

Champions League

Skuadrat që u kualifikuan në rrethin e tretë të Champions League

28/07/21 @ 23:30

OMONOIA - DINAMO

Dinamoja e Lirim Kastratit kalon tutje në Champions

Champions League/Sportistë shqiptarë në botë

Dinamoja e Lirim Kastratit kalon tutje në Champions

28/07/21 @ 00:03

FEDERATA ZYRTARIZON

4 klube kosovare në gara evropiane prej sezonit 2022/23

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Champions League/Europa League

4 klube kosovare në gara evropiane prej sezonit 2022/23

21/07/21 @ 13:39

CHAMPIONS LEAGUE

Ish-kundërshtari i Prishtinës afër kualifikimit, Uzuni po vazhdon me gola

Champions League/Sportistë shqiptarë në botë

Ish-kundërshtari i Prishtinës afër kualifikimit, Uzuni po vazhdon me gola

20/07/21 @ 23:17

CHAMPIONS LEAGUE

27 minuta për Kastratin, Dinamo rrëmben avantazhin

Champions League/Sportistë shqiptarë në botë

27 minuta për Kastratin, Dinamo rrëmben avantazhin

20/07/21 @ 23:13

DRAW

Shorti i raundit të tretë kualifikues në Ligë të Kampionëve

Champions League/Europa League

Shorti i raundit të tretë kualifikues në Ligë të Kampionëve

19/07/21 @ 15:12

CHAMPIONS LEAGUE

Hidhet shorti për rrethin e tretë në Champions League 2021/22

Champions League

Hidhet shorti për rrethin e tretë në Champions League 2021/22

19/07/21 @ 13:03

CHAMPIONS LEAGUE

UEFA publikon 4 nikoqirët e finaleve të radhës në Ligën e Kampionëve

Champions League

UEFA publikon 4 nikoqirët e finaleve të radhës në Ligën e Kampionëve

16/07/21 @ 19:18

UCL

Lirim Kastrati me asist, Dinamo kualifikohet

Champions League/International/Sportistë shqiptarë në botë

Lirim Kastrati me asist, Dinamo kualifikohet

14/07/21 @ 09:01


 
Të gjitha lajmet nga Champions League