Të gjitha lajmet

GRUPI I KOSOVËS

Turqia-Ukraina, dueli i rivalëve të grupit

Turqia-Ukraina, dueli i rivalëve të grupit

6 October, 2016 @12:22

Turqia
Ukraina
Turqia : Ukraina

6 TETOR 2016. ORA 20e45. KONYA, TURQI.

Në stadiumin e Konyas në Turqi sot zhvillohet ndeshja tjetër e Grupit I kualifikues ku bën pjesë Kosova.

Turqia pret Ukrainën, rivalen e tri ditëve më pas të Kosovës. Djelmoshat e Fatih Terimit nuk janë në formë të mirë dhe problemet brenda ekipit besohet se nuk do të kryhen derisa është aty ‘imperatori’ Terim.

TABELA AKTUALE

Qyshdoqoftë, Andriy Shevchenko në krye të Ukrainës, i famshëm si lojtar, do ta kërkojë fitoren e parë në karrierë si selektor. Edhe pse, botërisht dihet se këtë më të mundshme e ka ndaj Kosovës të dielën.

DUELI I SOTËM

Sonte dueli i parë si vendas, Kosova-Kroacia

Foto: F. Kurtaj Photography Facebook

6 October, 2016 @11:58

Nën mbikqyrjen e referit spanjoll David Fernandez Borbalan, futbollistët e Kosovës për herë të parë do të dalin si vendas…

ANKETA KROATE

Publiku nuk e do Mandzukicin

6 October, 2016 @1:08

Në një anketë të Jutarnji List për zgjedhjen e lojtarëve të reprezentacionit në duel ndaj Kosovës, me formacion 4-4-2, sulmuesi…

SIGURIA

UEFA gjobit Shkëndinë

6 October, 2016 @0:50

Komisioni Diciplinorë i UEFA-së ka vendosur gjobë në vlerë prej 15 000 eurove për KF Shkëndija, për shkak të sjelljes…

ZBARDHET FORMACIONI

Kroacia 4-4-2 ndaj Kosovës

REUTERS/Arkiv

6 October, 2016 @0:45

Selektori kroat, Ante Cacic, si duket ka vendosur për lojtarët që do të shfaqen nesër në 11-shen e parë të…

MEDIA

70 mijë tifozë do të vinin po të kishte vend në stadium

6 October, 2016 @0:35

Ish-futbollisti i Kroacisë, Ardian Kozniku, në një prononcim të tijin për Indexin kroat ka thënë se po të kishte vend…

KOLUMNE

Fansat e Livescore

Foto: Fatlum Kurtaj Photography/ Facebook

5 October, 2016 @23:19

Pas vendimit për largimin nga Serie A për shkak të manipulimeve në rezultate, Juventusi ishte dashur t’i shiste lojtarët më…

KOMUNIKATË E POLICISË

Masa të rrepta sigurie në Shkodër, para ndeshjes Kosova-Kroacia

5 October, 2016 @23:09

Policia e Shkodrës ka lëshuar njoftim për sportdashësit para ndeshjes së nesërme Kosova-Kroacia duke kërkuar mirëkuptim nga të qytetarët e…

PARA NDESHJES

Arbër Zeneli: Shpresojmë në rezultat pozitiv

Arbër Zeneli pas/ Foto: F. Kurtaj/ A. Zeneli Facebook

5 October, 2016 @22:38

Mesfushori që posa mori lejen për të qenë pjesë e përfaqësueses së Kosovës dhe ndoshta mund të debutojë nesër, Arbër…

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018