Të gjitha lajmet

VETON ÇITAKU

U këndellem nga nokauti

U këndellem nga nokauti

1 June, 2019 @18:35

Trajneri i Trepçës’89, Veton Çitaku, në deklaratën e tij pas ndeshjes së fituar sot, që siguroi edhe një stinor në Superligë për ekipin, ka thënë se futbollistët e tij u këndellën nga nokauti i pësuar në pjesë të parë.

“Ne pësuam nokaut në pjesë të parë pas epërsisë 1-0, kur Vëllaznimi u kthye në lojë duke marrë epërsinë 1-2,” ka thënë Çitaku fillimisht.

“Në pjesë të dytë u këndellëm tërësisht, derisa pushimi 15 minutësh na erdhi në momentin më të mirë. Djemve në pushim u thashë që të vrapojnë. Pa vrapuar në fushë nuk vjen fitorja dhe këtë e bëmë. Më pas edhe Vëllaznimi ra fizikisht dhe kështu fituam,” shtoi ai.

RAPORTI I NDESHJES

“Përndryshe ne si ekip jemi aksidentalisht në pozitë të barazhit, Trepça’89 e ka vendin shumë më lartë në Superligë, por kësaj radhe ndodhi kështu dhe shpëtuam,” ka përfunduar Çitaku deklaratën e tij dhënë për Supersport, menjëherë pas fitores 4-2 të ekipit të tij në përballjen e barazhit.

Trepça’89 deri nisi stinorin me trajner Gugash Maganin, ndërsa në pushim dimëror atë e zëvendësoi Sabit Osmani, për të marrë drejtimin në këtë ndeshje drejtori i skuadrës, Çitaku, që shumë herë është treguar si trajner shpëtues për ekipin mitrovicas.

BARAZH: TREPÇA'89 - VËLLAZNIMI

Trepça’89 përmbys Vëllaznimin për të mbetur në Superligë

1 June, 2019 @17:56

Skuadra mitrovicase, Trepça’89, ka arritur që në pjesë të dytë të këndellet dhe duke treguar cilësinë ka përmbysur epërsinë e…

BARAZH: TREPÇA '89 - VËLLAZNIMI

Trepça ‘89 vs. Vëllaznimi, 11-shet startuese

TOPSPORTI / G.P

1 June, 2019 @15:32

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Trepçës ‘89 dhe Vëllaznimit, të cilat mes vete sot ndeshen për mbetje/ngjitje…

KF LLAPI

Përforcon sulmin, shtyen kontratat e 4 futbollistëve

Foto: KF Llapi

1 June, 2019 @9:12

Vazhdon puna e Llapit për sezonin e ri të Superligës! Pas Blendi Memajt, skuadra llapjane dje ka zyrtarizuar edhe një…

PARA BARAZHIT

Vëllaznimi me 10 autobusë në “Fadil Vokrri”

Foto nga arkivi

31 May, 2019 @11:58

Skuadra e Vëllaznimit që po kërkon të arrijë Superligën, ka bërë të ditur sot se do të organizojë 10 (dhjetë)…

BARAZH: GJILANI - BESA

Razak vendos, Gjilani mbetet në Superligë

30 May, 2019 @17:50

Me fitoren e Gjilanit është mbyllur dueli i barazhit mes Gjilanit dhe Besës, epilog ky që e mban Gjilanin edhe…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga