Të gjitha lajmet

CILI DO TE FITOJE?

UEFA nominon më të mirët për 2019/20

UEFA nominon më të mirët për 2019/20


17 September, 2020 @16:26

Për sezonin e përfunduar të Ligës së Kampionëve, ku fitues doli Bayern duke e mposhtur Parisin në finale, UEFA ka publikuar sot emrat e lojtarëve që do të garojnë për më mirin sipas pozitës për sezonin 2019/20.

Kështu, juria e përbërë prej 32 trajnerëve pjesëmarrës dhe 55 gazetarëve nga secili vend i pranuar nga UEFA, do të votojnë për futbollistët e poshtë shënuar.

Në fakt, e njëjta juri ka votuar edhe për të gjithë pjesëmarrësit, që ka sjellë këtë listë dhe tash duhet të vendosin për më të mirët sipas pozitës.

PORTIERË: Navas (PSG), Neuer (Bayern) dhe Oblak (Atletico).

MBROJTËS: Alaba (Bayern), Davies (Bayern) dhe Kimmich (Bayern).

MESFUSHORË: Thiago (Bayern), De Bruyne (Man. City) dhe Muller (Bayern).

SULMUES: Lewandowski (Bayern), Mbappe (PSG) dhe Neymar (PSG).

Çmimet për më të mirët do të ipen më 1 Tetor 2020 gjatë shortit për fazën grupore të ChampionsLeague 2020/21.


TEAM OF THE YEAR

Ekipa e vitit nga L’Equipe, mungon Messi!

Champions League/Europa League/Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga

Ekipa e vitit nga L’Equipe, mungon Messi!

04/01/21 @ 19:36

PARC DES PRINCES

Shkarkohet Thomas Tuchel

Champions League/Ligue 1/Transfere

Shkarkohet Thomas Tuchel

24/12/20 @ 14:01

DIREKT

Shorti i TOP 16 në UEFA Champions League

Champions League

Shorti i TOP 16 në UEFA Champions League

14/12/20 @ 11:57

CHAMPIONS DRAW

Data e shortit për fazën eliminatore të Champions dhe të kualifikuarit

Champions League

Data e shortit për fazën eliminatore të Champions dhe të kualifikuarit

10/12/20 @ 00:04

GRUPI C

City e Porto pa telashe, Marseille eliminohet

Champions League

City e Porto pa telashe, Marseille eliminohet

09/12/20 @ 23:42

GRUPI A

Atletico s’lejon befasi, ndal Salzburgun e Berishës

Champions League

Atletico s’lejon befasi, ndal Salzburgun e Berishës

09/12/20 @ 23:25

GRUPI B

Reali lider, Interi eliminohet nga garat evropiane

Champions League

Reali lider, Interi eliminohet nga garat evropiane

09/12/20 @ 23:08

GRUPI D

Xhimshiti me shokë, përsëri kualifikohen

Champions League

Xhimshiti me shokë, përsëri kualifikohen

09/12/20 @ 21:08

VEDOSET

Caktohet termini i ri për ndeshjen PSG-IBB

Champions League

Caktohet termini i ri për ndeshjen PSG-IBB

08/12/20 @ 23:55

GRUPI E

Jorginho mban Chelsean pa humbje

Champions League

Jorginho mban Chelsean pa humbje

08/12/20 @ 23:41


Të gjitha lajmet nga Champions League