Të gjitha lajmet

UEFA ZYRTARIZON

UEFA pezullon finalet e Ligës së Kampionëve dhe Europa Ligës

UEFA pezullon finalet e Ligës së Kampionëve dhe Europa Ligës

23 March, 2020 @19:17

Para pak çastesh UEFA edhe zyrtarisht ka bërë të ditur se ka pezulluar për një datë të pacaktuar finalet e Ligës së Kampionëve, Europa Ligës dhe Ligës së Kampionëve të Femrave.

“Si rezultat i COVID-19 në Evropë, UEFA edhe formalisht ka marrë vendimin për të shtyer të gjitha ndeshjet e përcaktuara më parë të zhvillohen gjatë muajit maj 2020,” ka shkruar komunikata e UEFA-së.

Sa i përket datave të reja, nuk ka vendim, por grupi punues i themeluar në javën e kaluar do të analizojnë opcionet e mundshme.

Grupi punues ka filluar të organizojë kalendarin dhe njoftimet do të bëhen posa të mirret vendim për ndonjërën.

DERI KUR SHTYHEN NDESHJET!

Ceferin paralajmëron anulimin e Championsit dhe Europa Ligës

5 April, 2020 @22:34

Kreu i UEFA-së, slloveni Aleksander Ceferin, ka bërë të ditur sot se dy garat më të rëndësishme të UEFA-së, Liga…

UEFA

Propozohet data për fundin e stinorëve dhe finalen e Ligës së Kampionëve

17 March, 2020 @13:58

Në mbledhjen e UEFA-së sot është propozuar që të gjitha kampionatet kombëtare në Evropë të përfundojnë deri më 28 qershor…

MEDIA TALK

Para takimit, UEFA planifikon mini-turne për fituesin e Champions dhe Europa Ligës

16 March, 2020 @20:45

Një mini-turne pritet të vendos fituesin e Ligës së Kampionëve dhe Europa Ligës, që po shihet si opsion i UEFA-së…

BERGAMO

Atalanta në karantinë, pasi lojtari i Valencias del pozitiv

15 March, 2020 @21:25

Skuadra e Atalantës që arriti sukses historik duke e eliminuar Valencian nga Liga e Kampionëve dhe siguroi çerekfinalen e garës,…

E FUNDIT

UEFA pezullon ndeshjet e javës së ardhshme

13 March, 2020 @11:35

Në zhvillimet e funndit që po bëhen pas shpërndarjes së pakontrolluar të coronavirusit, UEFA ka bërë të ditur se të…

Të gjitha lajmet nga Champions League