Të gjitha lajmet

FORMACIONET ZYRTARE

Ujkani në portë, Zhegrova startues! 11-shet Kosova-Moldavia

Ujkani në portë, Zhegrova startues! 11-shet Kosova-Moldavia

18 November, 2020 @19:28

Muharrem Sahiti ka publikuar përbërjen e fundit për Kosovën për këtë vit. Përbërje kjo që do të luftojë për t’ia siguruar Kosovës mbijetesën në Ligën C të Kombeve pasi që dardanët ende s’kanë shënuar fitore në Grupin 3 të Ligës C të Kombeve dhe kundërshtar direkt për mbijetesë e kanë Moldavinë.

KOSOVA XI: Samir Ujkani; Amir Rrahmani, Ibrahim Dresevic, Florent Hadërgjonaj, Mërgim Vojvoda; Valon Berisha, Herolind Shala; Edon Zhegrova, Bersant Celina, Lirim Kastrati; Vedat Muriqi.

MOLDAVIA XI: Namasco; Armas, Efros, Jardan, Platica; Cebotaru, Ionita, Turcan, Reabciuk, Spataru; Nicolaescu.

PAS NDESHJES

Reja: Fitore me dy fytyra

Foto: FSHF

18 November, 2020 @19:14

Selektori i Shqipërisë, Edoardo Reja, pas ndeshjes ka qenë më i kënaqur me rezultatin sesa me paraqitjen e kuqezinjqëve në…

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Shqipëria-Bjellorusia

Foto: FSHF

18 November, 2020 @18:14

Shqipëria ka siguruar Ligën B të Kombeve për herë të parë në histori të saj dhe me këtë do të…

SHQIPËRIA - BJELLORUSIA

Fitore ndaj Bjellorusisë, Shqipëria ngjitet në Ligën B!

Foto: FSHF

18 November, 2020 @17:52

Në një fushë jo fort të përshtatshme për lojë në “Air Albania Stadium” në Tiranë, kombëtarja e Shqipërisë ka arritur…

11-SHET

Formacionet zyrtare: SHQIPËRIA - Bjellorusia

18 November, 2020 @14:36

Janë publikuar formacionet zyrtare të Shqipërisë dhe Bjellorusë, në kuadër të Ligës së Kombeve. SHQIPËRIA: Berisha; Doka, Djimsiti, Veseli, Ismajli;…

KOSOVA - MOLDAVIA

“Bëhu Zëri im” - fushata senzibilizuese, sonte në “Fadil Vokrri”

Foto: Dardanët

18 November, 2020 @12:05

Me fillim nga ora 20:45, sonte Kosova përballet me Moldavinë në kuadër të Ligës C të Kombeve. Kjo do të…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve