Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SHQIP NË BOTË

Uzuni me gol, shpëton skuadrën nga humbja

Uzuni me gol, shpëton skuadrën nga humbja


23 January, 2021 @20:39

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Myrto Uzuni, e ka shpëtuar skuadrën e tij nga humbja.

Futbollisti kuqezi ka shënuar në minutën 80’ golin e barazimit për skuadrën e tij Ferencvarosi, për ta mbyllur ndeshjen kundër Puskas Academy me rezultat 1-1, e cila u zhvillua në kuadër të kampionatit hungarez.

Uzuni ishte titullar dhe luajti përgjatë 90 minutave në këtë ndeshje.

Ky është goli i tretë për Uzunin në kampionatin hungarez për sivjet.


 
Të gjitha lajmet nga Kombëtarja