Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KOSOVA

Valon Berisha: E para më e rëndësishmja

Valon Berisha: E para më e rëndësishmja


1 September, 2021 @1:00

Futbollisti i ekipit francez Reims, Valon Berisha, që po kryen përgatitjet me Kosovën këto ditë para ndeshjeve kualifikuese të radhës për Botëror, që luhen më 2, 5 dhe 8 shtator ka thënë se ndeshja e parë është më e rëndësishmja për skuadrën.

Berisha ka vlerësuar se rezultati i mirë nga takimi i parë me Gjeorgjinë si mysafir do t’i shërbente Kosovës si motiv edhe për ndeshjet e radhës, ndaj Greqisë e Spanjës.

TABELA AKTUALE dhe ORARI I NDESHJEVE

Këto dy ndeshjet e fundit Kosova i luan si vendase.

“Loja e parë e jona është më e rëndësishmja, për të filluar mirë gjithçka. Do të jetë ndeshje e vështirë, pasi që jemi mysafir, por nëse e nisim mirë ndaj Gjeorgjisë atëherë besoj që marrim energji pozitive edhe për ndeshjet e vështira ndaj Greqisë e Spanjës,” ka thënë ndër të tjera Berisha sot, për faqen zyrtare të FFK-së.

Mëngjesin e sotëm, Kosova merr rrugë për Batumi, ndërsa të enjten nga ora 18:00 me kohën tonë, do të zhvillojë duelin e tretë të grupit, ndaj Gjeorgjisë.

Dy duelet e para, Kosova i ka humbur, nga Suedia e Spanja.


GALATASARAY

Falcao s’është më i Galatasarayit

International/Transfere

Falcao s’është më i Galatasarayit

01/09/21 @ 00:45

TRAJNERI I DRITËS

Nuhiu: Nxjerrim maksimumin nga pushimet

FFK Superliga

Nuhiu: Nxjerrim maksimumin nga pushimet

01/09/21 @ 00:41

STADIUM OF LIGHT

Leon Dajaku në Sunderland

Premier League/Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Leon Dajaku në Sunderland

01/09/21 @ 00:33

MEDIA TALK

20 minutat e fundit, Barcelona e do De Jongun

La Liga/Transfere

20 minutat e fundit, Barcelona e do De Jongun

01/09/21 @ 00:25

PORTIERI

Samir Ujkani te Empoli

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Samir Ujkani te Empoli

01/09/21 @ 00:15

RIKTHIM NË ANGLI

Salomon Rondon kthehet në Premier Ligë

Premier League/International/Transfere

Salomon Rondon kthehet në Premier Ligë

01/09/21 @ 00:10

KOSOVA

Kosova zhvillon stërvitjen e radhës

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Kosova zhvillon stërvitjen e radhës

31/08/21 @ 18:19

NDAJ GJEORGJISE

Milot Rashica do të mungojë në ndeshjen e parë

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Milot Rashica do të mungojë në ndeshjen e parë

30/08/21 @ 23:40

STËRVITJA E PARË

3 startues të zakonshëm, munguan në stërvitjen e parë

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

3 startues të zakonshëm, munguan në stërvitjen e parë

30/08/21 @ 22:12

LISTA E SHQIPËRISË

Pa Balaj, lista e plotë e Shqipërisë

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Pa Balaj, lista e plotë e Shqipërisë

28/08/21 @ 13:00

KOSOVA

Ndeshjet e shtatorit, lista e Kosovës

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Ndeshjet e shtatorit, lista e Kosovës

27/08/21 @ 18:15

ANGLIA

Southgate i bën ftesë Bamfordit, lë jashtë Chilwellin

Kualifikimet për Botëror

Southgate i bën ftesë Bamfordit, lë jashtë Chilwellin

26/08/21 @ 15:10

NDESHJET E SHTATORIT

Mirret vendimi! Ekipet e Premier Ligë nuk lirojnë lojtarët

Kualifikimet për Botëror/Premier League

Mirret vendimi! Ekipet e Premier Ligë nuk lirojnë lojtarët

24/08/21 @ 19:45

BBC SPORT

Ekipet e PremierLigës, po shqyrtojnë mos lirimin e lojtarëve për kombëtare

Kualifikimet për Botëror/Premier League

Ekipet e PremierLigës, po shqyrtojnë mos lirimin e lojtarëve për kombëtare

23/08/21 @ 22:34

SPANJA

Enrique tregon datën për listën ndaj Kosovës

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Enrique tregon datën për listën ndaj Kosovës

20/08/21 @ 12:08

DATA E SHITJES

Biletat për Shqipëri-Hungari e Shqipëri-SanMarino

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Biletat për Shqipëri-Hungari e Shqipëri-SanMarino

19/08/21 @ 17:43


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Botëror