Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TRAJNERI I DRITËS

Nuhiu: Nxjerrim maksimumin nga pushimet

Nuhiu: Nxjerrim maksimumin nga pushimet


1 September, 2021 @0:41

Përkundër se Superliga po shkon në pushim për shkak të ndeshjeve të kombëtareve në shtator, skuadra e Dritës po vazhdon me intensitet të njëjtë stërvitjet, ndërsa trajneri Ardian Nuhiu ka thënë se do t’i sjellë në gjendje stabile futbollistët që nuk janë në formë ende.

Në një deklaratë dhënë për llogarinë e klubit në Facebook, Nuhiu ka thënë:

“Do të shfrytëzojmë këto ditë për futbollistët që nuk janë ende në formë për t’i sjellë te më e mira e tyre. Do të kemi edhe ndeshje miqësore dhe futbollistët do të marrin minutat e tyre për të qenë të gjithë gati për ndeshjet e radhës. Edhe dy lojtarët Arbnor Muja dhe Agim Zeka që kishin shqetësim, tani ato i kanë lënë anash dhe do të jenë gati. Na gëzon fakti që do të kemi komplet grupin më në fund dhe besoj do jemi në maksimumin tonë,” kanë qenë fjalët e Nuhiut.

Drita në prag të përgatitjeve veçse ka aranzhuar miqësore me Kosovën U21, ndërsa i kthehet Superligës më 11 shtator në ora 16:00, kur luan ndaj Malishevës.


STADIUM OF LIGHT

Leon Dajaku në Sunderland

Premier League/Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Leon Dajaku në Sunderland

01/09/21 @ 00:33

MEDIA TALK

20 minutat e fundit, Barcelona e do De Jongun

La Liga/Transfere

20 minutat e fundit, Barcelona e do De Jongun

01/09/21 @ 00:25

PORTIERI

Samir Ujkani te Empoli

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Samir Ujkani te Empoli

01/09/21 @ 00:15

RIKTHIM NË ANGLI

Salomon Rondon kthehet në Premier Ligë

Premier League/International/Transfere

Salomon Rondon kthehet në Premier Ligë

01/09/21 @ 00:10

NGA SPANJA NË ITALI

Spezia zyrtarizon Rey Manajn

Serie A/La Liga/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Spezia zyrtarizon Rey Manajn

01/09/21 @ 00:04

PËRGATITORE

Drita miqësore me Kosovën U21

FFK Superliga/Përfaqësuesja

Drita miqësore me Kosovën U21

31/08/21 @ 23:55

PËRGATITORE

Drita miqësore me Kosovën U21

FFK Superliga/Përfaqësuesja

Drita miqësore me Kosovën U21

31/08/21 @ 23:55

BALLKANI

Argjend Malaj transferohet te Ballkani

FFK Superliga/Transfere

Argjend Malaj transferohet te Ballkani

31/08/21 @ 19:33

SUPERLIGA

Ermal Krasniqi, “Ylli i javës” (2)

FFK Superliga

Ermal Krasniqi, “Ylli i javës” (2)

31/08/21 @ 13:21

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (2)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (2)

31/08/21 @ 11:10

TRAJNERI I DUKAGJINIT

Dallku: Ua falëm të dy golat!

FFK Superliga

Dallku: Ua falëm të dy golat!

30/08/21 @ 19:28

TAHIR LUSHTAKU

Fiton, por i pakënaqur me referim

FFK Superliga

Fiton, por i pakënaqur me referim

30/08/21 @ 19:23

STATS

2 xhiro, 10 ndeshje, vetëm 1 fitore vendase

FFK Superliga

2 xhiro, 10 ndeshje, vetëm 1 fitore vendase

30/08/21 @ 19:14

DUKAGJINI - DRENICA

Drenica kthehet me pikët e plota në Skenderaj

FFK Superliga

Drenica kthehet me pikët e plota në Skenderaj

30/08/21 @ 19:04

11-SHET

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Drenica

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Drenica

30/08/21 @ 16:46

SUPERLIGA

Xhiroja e dytë mbyllet me ndeshjen Dukagjini-Drenica

FFK Superliga

Xhiroja e dytë mbyllet me ndeshjen Dukagjini-Drenica

30/08/21 @ 12:38


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga