Të gjitha lajmet

VALON BERISHA

Valon Berisha: Luftuam deri në fund

Valon Berisha: Luftuam deri në fund

24 March, 2017 @23:05

Njëri prej lojtarëve që ishte ndër më të mirët në fushë sonte te përfaqësuesja e Kosovës, Valon Berisha, pas ndeshjes me Islandën tha se skuadra luftoi deri në fund dhe luajti me zemër.

“Luftuam deri në fund. Treguam se kemi karakter. Kjo ishte ndeshja më e mirë e jona. Luajtëm me zemër. Lejuam kundërshtarin të shënojë gola të lehta, të cilët më pas na kushtuan shumë. Jemi munduar të fitojmë, por fati na mungoi,” tha numri 14 i përfaqësueses së Kosovës.

ALBERT BUNJAKI

Bunjaki: Dominuam me lojë fizike

BOROZANI/ Erdis Driza

24 March, 2017 @23:01

Përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaki, pas ndeshjes me Islandën tha se skuadra e tij ishte më dominuese nga aspekti i…

ITALIA - SHQIPËRIA

S’ka pikë në Itali për Shqipërinë

24 March, 2017 @22:45

Shqipëria ka pësuar humbjen e tretë në kualifikimet për Kampionatin Botëror. Kuqezinjtë u mposhtën në “Renzo Barbera” nga njëra prej…

KOSOVA - ISLANDA

Loja e mirë vazhdon, rezultat nuk ka!

24 March, 2017 @22:45

Me humbje u mbyll edhe takimi i katërt me radhë për Kosovën në kualifikimet drejt Botërorit të Rusisë. Një takim…

VIDEO: ITA-ALB

Italia dyfishon epërsinë

24 March, 2017 @22:26

Ciro Immobile i ka shënuar bashkëlojtarit të tij në Lazio, Thomas Strakoshës. Sulmuesi italian ka realizuar me kokë në minutën…

ITA-ALB

Ndërprehet ndeshja ndërmjet Italisë dhe Shqipërisë

24 March, 2017 @22:03

Tymi i madh i krijuar nga ndezja e flakadanëve në tribuna, ka bërë që ndeshja ndërmjet Italisë dhe Shqipërisë të…

VIDEO: KOS-ISL

Goli i Nuhiut ngjall shpresat e Kosovës

24 March, 2017 @21:54

Atdhe Nuhiu ka shënuar në minutën 53’ për ta ngushtuar epërsinë dy golëshe të Islandës. Sulmuesi debutues shënoi me kokë,…

PJESA E PARË: KOS-ISL

Dy gabime, dy gola në pjesën e parë

Foto: Twitter/ @kosovanfooty

24 March, 2017 @21:33

Kosova e ka mbyllur pjesën e parë të ndeshjes kundër Islandës me disavantazh prej dy golave. Islandezët shënuan në minutën…

PJESA E PARË: ITA-ALB

Pjesa e parë: Epërsia falë penalltisë për Italinë

24 March, 2017 @21:32

Goli i vetëm i shënuar nga Daniele De Rossi, e përcaktoi rezultatin përfundimtar të pjesës së parë në ndeshjen Itali-Shqipëri. …

VIDEO: KOS-ISL

Goli i Sigurdsson për rezultatin 0-2 ndaj Kosovës

24 March, 2017 @21:22

Benjamin Kololli shkaktoi penallti në minutën 34’ pas një ndërhyrjeje të palejuar brenda zonës së rreptësisë, ndërsa nga pika e…

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018