Të gjitha lajmet

MEDIA TALK

Vazhdon me Giroud-në, synon Aubameyangun

Vazhdon me Giroud-në, synon Aubameyangun

25 April, 2020 @0:16

Sulmuesi i reprezentacionit të Francës, Olivier Giroud, që kishte ardhur nga Arsenal te Chelsea, bëhet e ditur se është pajtuar me zgjatjen edhe për një vjet të kontratës me ekipin nga Stamford Bridge.

Njoftimin për Giroud-në 33 vjeç e ka dhënë faqja e DiMarzios.

Në anën tjetër, ESPN ka bërë të ditur se Chelsea nuk do të ndalet me kaq, por do të synojë përvojë shtesë në sulm duke kërkuar shërbimet e një sulmuesi tjetër të Arsenalit.

Gabonezi 30 vjeç, Pierre Emerick Aubameyang, që është sulmuesi më i mirë i Arsenalit aktualisht, pritet që në sezonin 2020/21 të ketë fanellë të njëjtë sikurse Giroud!

Auba që ka shënuar 17 gola për Arsenalin këtë stinor, sipas mediave është i pakënaqur në Emirates, pasi që dëshiron të merr pjesë në Ligë të Kampionëve dhe të luftojë për trofe.

MEDIA TALK

2W - kombinimi i ri Liverpoolit

24 April, 2020 @18:21

Mediat angleze sot kanë nxjerrë spekulime të reja sa i përket opcioneve të transferimeve për liderin e Premier Ligës, Liverpool.…

NGA KONFERENCA

UEFA rekomandon përfundimin e të gjitha kampionateve dhe garave të Kupës

21 April, 2020 @17:15

Në mbledhjen e sotme të UEFA-së me 55 anëtarët e saj, është shqyrtuar kalendari i garave për çdo shtet dhe…

ARSENAL

Shkodran Mustafi ndihmon me 16 mijë racione komunitetin

Foto: Arsenal.com

17 April, 2020 @23:28

Shkodran Mustafi që ka festuar sot ditëlindjen e 28 të tij ka bërë një donacion në The Arsenal Foundation, duke…

E FUNDIT

Legjenda angleze ndërron jetë pasi doli pozitiv në coronavirus

17 April, 2020 @12:46

Njëri ndër futbollistët legjendar të Leeds Unitedit, Norman Hunter, ka ndërruar jetë sot në spital pasi që ishte duke u…

ARSENAL

Futbollistët e Arsenalit s’kanë pranuar reduktimin e pagave

14 April, 2020 @22:53

Topçinjtë i kanë thënë yjeve të ekipit se situata në klub do të përkeqësohet nëse stinori aktual anulohet ose vazhdon…

Të gjitha lajmet nga Premier League