Të gjitha lajmet

BIANCOCELESTI

Vedat Muriqi luan në miqësoren shtëpiake të Lazios

Vedat Muriqi luan në miqësoren shtëpiake të Lazios

10 October, 2020 @19:45

Sulmuesi i reprezentacionit të Kosovës, Vedat Muriqi, ka qënë pjesë e stërvitjes së lojtarëve të mbetur të Lazios, që kanë zhvilluar miqësore ndaj të rinjëve të skuadrës, Lazio Primavera.

Të drejtuar nga Simone Inzaghi, futbollistët e ekipit të parë kanë shënuar fitore 3-0, ndërsa Muriqi ka qenë pjesë e formacionit bazë, duke u zëvendësuar në pjesë të dytë nga Cerbara.

Lazioja ka luajtur këtë ndeshje me formacionin 3-5-2, ndërsa Muriqi në pjesën e parë partner ka pasur Felipe Caicedon, ndërsa në pjesë të dytë taletin Moro, derisa u zëvendësua.

MURIQI MERR "OK"

Muriqi pritet të debutojë ndaj Sampdorias

10 October, 2020 @19:52

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi, pritet të debutojë fundjavën e ardhshme për ekipin e tij Lazio. Pas…

MAQEDONI VERIORE

Shkaku i Pandevit, Angelovski shtyen publikimin e listës ndaj Kosovës

1 October, 2020 @11:34

Selektori i reprezentacionit të Maqedonisë Veriore, Igor Angelovski, ka pasur në plan që të publikojë sot listën e lojtarëve të…

RITESTOHET

Muriqi nesër përsëri në teste mjekësore te Lazio

29 September, 2020 @23:53

Sulmuesi i Kosovës Vedat Muriqi që u zyrtarizua te Lazio javë më parë është kthyer sonte në Romë. Ai…

CORONAVIRUS

11 lojtarë dhe 3 anëtarë tjerë të klubit - pozitiv në COVID-19

Paolo Ghiglione duke krosuar për Genoan, para Elseid Hysajt të Napolit/ Foto: Genoa/fb

29 September, 2020 @0:58

Genoa ka 11 lojtarë pozitiv në COVID-19 dhe 3 anëtarë tjerë të stafit të klubit gjithashtu pozitiv. Mediat italiane…

INTER 4-3 FIORENTINA

Zëvendësuesit asistojnë në rikthimin e madh

26 September, 2020 @22:49

Inter ka shënuar fitore në hapje të stinorit të Serie A-së në një përballje gjigande ndaj Fiorentinës, ku fundi i…

Të gjitha lajmet nga Serie A