Të gjitha lajmet

VEDAT MURIQI

Vedat Muriqi te Lazio!

Vedat Muriqi te Lazio!

13 August, 2020 @20:12

Skuadra italiane, Lazio, është pranë zyrtarizimit të yllit kosovar, Vedat Muriqit.

Fenerbahçe ka pranuar ofertën prej 20 milionë euro dhe bonuset shtesë për Vedatin, shifër kjo që vështirë se do të refuzohet nga skuadra turke.

Paga vjetore e Vedatit te Lazio do të jetë 2 milionë euro, kurse do të nënshkruajë kontratë pesë vjeçare me skuadrën romake.

Vedat Muriqi kështu, pritet të jetë futbollisti i parë nga reprezentacioni i Kosovës që do të luaj në Champions League.

Më parë pjesë Lazios ka qenë edhe mesfushori i Kosovës, Valon Berisha. Ndërsa portieri i parë i Lazios është Thomas Strakosha.

Kujtojmë, drejtor sportiv i Lazios është ish sulmuesi i konbëtares, Igli Tare.

Në ditët në vijim, Vedati pret qe të udhëtojë për në Romë, për teste mjekësore me skuadrën biancoceleste.

JUVENTUS

Ronaldo thyen rekordin 80 vjeçar te Juventusi

8 August, 2020 @0:00

Superylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo, ka thyer rekordin 80 vjeçar te Juventusi. Duke shënuar sonte dy gola kundër Lyonit, Ronaldo…

JUVENTUS 2-0 SAMPDORIA

Titulli i nëntë radhazi për Juventusin

26 July, 2020 @23:51

Me fitoren 2-0 ndaj Sampdorias sonte, Juventus përfundimisht ka siguruar titullin e kampionit të Italisë, për të nëntin stinor radhazi. …

FLET MINISTRI

Italia mund të nis stinorin e ri me tifozë

24 July, 2020 @16:37

Italia pritet që të lejojë një numër të tifozëve në stadiume duke nisur prej shtatorit, kur edhe do të fillojë…

E FUNDIT

Milan vazhdon me Piolin ‘brilant’

22 July, 2020 @0:27

Para pak çastesh Milan ka zyrtarizuar vazhdimin e kontratës së trajnerit aktual Stefano Pioli edhe për dy vite tjera. …

SASSUOLO 1-2 MILAN

Ibra çon Milanin në pozitën e pestë

Foto: ACMilan/tw

21 July, 2020 @23:45

Sulmuesi me përvojë, Zlatan Ibrahimovic, ka shënuar çift-golësh sot për ekipin e tij Milan, për t’ia sjellë fitoren ndaj Sassuolos…

Të gjitha lajmet nga Serie A